צילום: צילום: יעקב לדרמן / פלאש 90

אחרי ההפסד: אבוטבול במכתב לתושבים; מונטג במסר אופטימי • האזינו

הבוקר שאחרי ההפסד החרדי בבית שמש: ראש העיר היוצא, משה אבוטבול, במכתב מלב אל לב לתושבי העיר • חבר מועצת העיר מטעם 'יהדות התורה', משה מונטג, במסר מוקלט לתומכים והפעילים • בפנים: המכתב המלא וההקלטה
 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

האזינו: המסר של משה מונטג לציבור החרדי בעיר

כואב • אחרי עשור: הציבור החרדי איבד את ראשות העיר בית שמש


הנוסח המלא של המכתב ששיגר אבוטבול לתושבי העיר

לאחי ורעי,

תושבי העיר היקרה לי בית שמש.

במקראות ובחז"ל נאמר: "דור הולך ודור בא והארץ לעולם עומדת", "וזרח השמש ובא השמש ואל מקומו שואף זורח הוא שם" (קהלת א'), "ואין מלכות נוגעת בחברתה אפילו כמלא נימא (יומא לח:).

הגיעה העת לאחר חצי יובל שנים בעיריית בית שמש לברך, להיפרד ולהגיד תודה.

ראשית ברכת הצלחה ומזל טוב לגב' דר' עליזה בלוך תחי', לרגל בחירתה לראשות העיר בית שמש, התקשרתי ובירכתי אותה בחום לב ובהמון הצלחה בתפקידה, המשימות הם רבות והאתגר הוא עצום, בעז"ה קבענו שבימים הקרובים נערוך חפיפה מסודרת להעברת השרביט להמשך דרכה המוצלחת. הנני להמליץ בפניה לנהוג כמוני ולקחת גם את נציגי הציבור החרדי לצידה בקואליציה רחבה להצלחת העיר בית שמש זה יוסיף לאחדות ולעשיה הברוכה לעיר, נאחל לה הצלחה וברכה בתפקידה החדש, אמן.

אני רוצה בשורות אלו להודות למרנן ורבנן גדולי ישראל מכל החוגים, שנתנו בי את אמונם לשנים רבות מתוך אחדות וחיבה, וליוו אותי בעצותיהם הטובות לקידומה ופיתוחה של עירנו בית שמש. אני חב להם תודה עמוקה וברכתם תלווה את עירנו אמן.

כמו כן תודתינו נתונה לרבני העיר, רבני השכונות, ראשי הכוללים והישיבות, שתמכו בי בחן ובאהבה רבה.

הערכה מיוחדת לתנועה הקדושה, תנועת ש"ס בה צמחתי כל השנים, תודה למרן ראש הישיבה הגר"ש הכהן שליט"א נשיא מועצת חכמי התורה, וליו"ר התנועה היקר שר הפנים הרב אריה דרעי הי"ו.

תודתינו נתונה לחברי היקרים, חברי מועצת העיר, סגני ומ"מ והממונים על התחומים הרבים, שיחד פעלנו להצלחת העיר פיתוחה ושיגשוגה, ואת התוצאות רואים בעירנו הגדולה בית שמש שהפכה לעיר ואם בישראל, יחד איתכם ובזכותכם הגענו הלום.

אזכור אתכם תמיד, היינו חברים ואת ההתרגשות שלי בהגשת הרשימות שפיניתם את המקום הראשון למעני לא אשכח לעד. אני כחבר ממליץ לכם להצרף לקואליציה הבאה ולהמשיך לפעול לתושבים.

תודה מיוחדת לשרים וחברי הכנסת שתמכו בי ובאו לעירנו לעודד ולחזק אותי הן מתנועת ש"ס והן מתנועת יהדות התורה על כל חלקיה. האמון שלכם בי נסך בי כוחות וחיזק אותי מאד.

תודה לכל הפעילים היקרים במערכות הבחירות שעמדו ופעלו למעני יום ולילה מכל המפלגות.

תודה מיוחד לכל עובדי העיריה היקרים מכל האגפים והמחלקות, שבמשך עשור כראש עיר וגם כ15 שנים קודם בתפקידים נוספים עזרתם לי מאוד לבצע את השליחות הגדולה, וכל הצלחותי שלכם הם, אני פשוט אוהב אתכם הייתם לי כאחים טובים ומסורים.

ולכם תושבי העיר היקרים אני כותב ודומע ומלא רגש בכתיבה זו. אני אוהב את כולכם, גם את מי שתמך בי וגם את אלה שלא, כי כולכם אנשים טובים ויקרים מאוד, ובלעדיכם העיר לא היתה מתקדמת, אין לי בלבי על איש כלום, כי תמיד חונכתי מאבי ז"ל ש"לא מגיע לך כלום ולא חייבים לך דבר", לכן מוצא אני דווקא בשעות אלו לבקש מכם סליחה מכל מי שחלילה פגעתי בו הן באמירה או בחוסר התאמצות לבקשתו, קוצר הזמן לא הותיר לי לעשות הכל, וה' יעזור הלאה, ואם פעלתי בדרך מסוימת שציערה משהו על כך אבקש את סליחתכם, אנא תקבלו זאת בהבנה ובאהבה.

תודה אחרונה הינה עבור משפחתי היקרה, אימי תחי' ורעיתי היקרה אסתר תחי', בני בנותי חתני וכלותי ש"נגזלתי" מהם במשך השנים ונשאבתי עמוק לתוך העבודה הציבורית המתישה והמייגעת, אני שב אליכם לבית באהבה רבה, קבלו אותי בבקשה.

אני אישית לאחר שנים רבות, שוקל לפרוש בתקופה הקרובה מהעשייה העירונית, ובעז"ה אקדם דברים שתמיד אהבתי בתחום החינוך והחברה בהם עסקתי בעבר

ושוב תודה לכולם ומתנצל אם שכחתי להודות למישהו מחמת ההתרגשות הגדולה.

"אין ביד אחד מהברואים להועיל את נפשו ולא להזיקה, ולא לזולתו כי אם ברשות הבורא יתברך, וכשירגיש האדם שלא יועילינו ולא יזיקנו אחד מהנבראים אלא ברשות הבורא. ישוב ליבו מיראתם ותקוותם ויבטח על הבורא לבדו" (חובת הלבבות, שער הביטחון פ"ג)

אעמוד תמיד לצדכם

רעים אהובים

משה אבוטבול

בית שמש

כתבות קשורות

19 תגובות

 1. כואב מאוד אבל השם דן העולם מידה כנגד מידה. ש"ס מנעה העלאת ראש עיר "חרדי" בירושלים בגלל אי היותו מש"ס או היותו אשכנזי, ונענשו בהורדת ראש עיר חרדי מטעמם בבית שמש. וזאת לזכור שלמרות היותו איש ש"ס אומץ ע"י כל החרדים ואפילו פינו למענו מקום בסיעה חרדית אחרת, וש"ס היו כפוי טובה ומנעו בחירת חרדי לירושלים עיר הקודש. תאמרו מה שתרצו, עיוור מי שלא רואה זאת

 2. בס"ד.
  המכתב מרגש מאד, [ויתכן לו היו רואים זאת לפני כן אז לא היה צורך בו].
  ב. ברצוני לרשום הערה בקשר לבוחרים. אומרים שכ-6000 אלפים חרדים בחרו לגב' בלוך.
  זה מספר עצום, ואומר את דעתי האישית: אפילו אם היו להם טענות צודקות ואפילו מאד כלפי הנבחרת הקודמת. מ"מ ללכת ולבחור במישהו שלא נמנה על מחננו, ושלא ע"פ הדעת תורה, זהו חציית קו אדום. אמנם אתם חרדים לדבר ה', אבל לא בגדר "בני – תורה". זהו חומר גדול למחשבה. ואני מאד מודאג ומופתע מהמגמה הזו שיש כ"כ הרבה חרדים שהם לכא' בקטגוריה זו. ה' יעזור.

 3. מי שמדבר על נתונים של 6000 חרדים שהצביעו לעליזה לא יודע חשבון של כיתה א
  עם כל הכאב מדובר על מאות קולות בלבד שהכתירו את עליזה
  ויתכן גם שהסיבה לכך הוא מאכזבות אישיות מראש העיר היוצא כך שצריך לדון לכף זכות את אותם חרדים מצביעי עליזה

 4. אם כל הכאב ויש הרבה (כולללללם הפסידו גם החרדים שהצביעו לבלוך) מקווה שמסיפור הזה ילמדו
  "שלוחא דידן"
  להפסיק לסחור בנציגי צבור כבסחר סוסים הרי בסוף גם הציבור יאמר את דברו, וכן ראה ערך אלעד אם הציבור רוצה מועמד מסוים הוא ייבחר כך או אחרת,
  אין לעקוף את גב הציבור
  כנאמר "אין ממנין פרנס על הציבור וכו'"

 5. מסכים עם אורי.
  איך יתכן לקחת החלטות כאלו מתוך קטנות מוחין שכזו כשגדולי הדור פה אחד מורים להצביע לו..
  כל אחד קם וחושב שהוא מבין יותר, ואז הכח שלנו כציבור מתמוסס..

  חבל שלא שומעים לגדולים.
  גם אם פנית לעיריה ולא היה מענה אישי!! אז מה?
  תלך נגד הגדולים? אז בגלל שלא קיבלת מה שרצית תנקום?
  עכשיו נראה כמה חיבה וסיוע ינתן לתלמודי תורה ומוסדות חרדיים וכדו'.
  אלו שהצביעו לבלוך שוכחים כמה הם נעזרו באבוטבול ואולי גם לא יודעים כמה ובמה. מי פיתח את בית שמש ככה שהיום הולכים לבנות ברמה ד' אימפריה שלמה לחרדים? מי דאג לרמה ג'?
  מאפס הוא הרים את העיר, אבל בגלל שלא נענו לך בעיריה, תזרוק את הכל.. תרים אשה שתנהיג ציבור, שאינה מהמחנה, ומי יודע מה הם דעותיה ולאן פנינו מועדות.

  כל הבעיות מתחילות כשאדם חושב שהוא מבין יותר מהגדולים.

 6. כואב באמת לראות שלאנשים אכפת מניקיון העיר שלהם יותר מראש עיר חרדי שכולו אמת היה לו מספיק מה לעשות הוא לא ישב רגל על רגל אז נראה לכם הגיוני ללכת לבחור משהו אחר שעכשיו לכו תדעו מה יהיה עם כל הבניות בבית שמש אם יבנו בנין של 20 קומות או 6 קומות האם זו תהיה שכונה לחרדים או לא אולי תעשו תשובה והסיפור הזה ילמד לקח את כל הציבור החרדי

 7. לאורי.
  להזכירך, בירושלים עשרות אלפי בני הציבור החרדי, ובראשם מנהיגיהם ורבותיהם, "בחרו במישהו שלא נמנה על מחננו", והיוו מקור השראה לתושבי בית שמש המאוכזבים שבחרו בבלוך!!!
  אלו ואלו…….. (נמחק)

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן