ניסיון להשפיע על זהות המפכ"ל הבא? מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך העביר מידע על המועמדים להחליפו בתפקיד, רגע לפני שהשר לביטחון פנים אמור להכריז עליהם • גורמים בסביבת אלשיך: "הוא היה מחויב להעביר את המידע הזה, בהתאם לחוק"

בזמם שהשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, היה אמור כבר להכריז על המפכ"ל הבא של משטרת ישראל, מפכ"ל המשטרה העומד לסיים את תפקידו, רוני אלשיך, העביר ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מסמך עם מידע רגיש, מביך ומכפיש, נגד המועמדים להחליפו בתפקיד המפכ"ל, כך דווח הערב ב'חברת החדשות'.

בעוד כחודש צפוי המפכ"ל הנוכחי, רוני אלשיך, לסיים את תפקידו ובוועדה למינוי בכירים אמורים לבדוק בחודש זה את המועמדים לתפקיד. כאמור, רגע לפני ההכרזה על המועמדים לתפקיד, מועבר מסמך ואולי יותר,עם מידע רגיש לגביהם. גורם משפטי בכיר הגדיר את המסמך, כמסמך רכילותי כשבנוסף חלק ממנו פורסם כבר. עם זאת, היועמ"ש הורה לבדוק את המסמך, לפני שיינתן אור ירוק להמשך הליך מינוי המחליף.

מדובר בשלושה ניצבים, ביניהם שניים המשרתים בתפקידים הרגישים ביותר במשטרת ישראל – מפקדי המחוזות ירושלים ותל אביב, ניצב יורם הלוי וניצב משה צ'יקו אדרי. דבר זה מעורר תהיות מדוע המפכ"ל אגר את החומר ונזכר להציף אותו בדקה ה-90. עם זאת, במידע זה אין התייחסות למועמד השלישי דוד ביתן, שעל פי הנראה עכשיו סיכוייו להיבחר לתפקיד נמוכים משל השניים האחרים

נראה כי התנהגות זו, באה בניסיון לסכל את מינוי מחליפו העתידי של אלשיך והשאלה שנשאלת היא, האם ולכמה זמן צפוי להתעכב מינוי המפכ"ל הבא. בסביבתו של המפכ"ל אלשיך מבהירים, כי הוא היה מחויב על פי חוק להעביר את המידע הזה בהתאם לחוק שקובע כי בכל הליך מינויים, חייבים להעביר מידע שעשוי להתברר כרגיש.

לעת עתה, השר גלעד ארדן ממתין לחוות דעת כתובה של היועמ"ש המתעכבת, ונראה שלארדן לא יהיה מנוס, אלא למנות ממלא מקום לתפקיד מפכ"ל המשטרה עד שהתבררו פרי המידע שהוגשו.

ארדן עדכן את אלשיך: לא תוארך תקופת כהונתך כמפכ"ל

סוף עידן אלשיך? השר ארדן מגשש אחר מועמד חדש למפכ"לות