צילום: דובר צה"ל

כוחות צה"ל ערכו אימון מיוחד עם צבא קפריסין על אדמותיהם • צפו

בפעם השלישית, צה"ל ערך אימון משותף עם צבא קפריסין על אדמותיו במשך שבוע, כשבמהלכו תורגלו תרחישים ויכולות בתחומי הלוחמה בטרור, לוחמה בשטח בנוי, לוחמה בשטח פתוח, יכולות פריצה וחבלה ויכולות בתחומי הרפואה המבצעית

לאחר שבוע ארוך ומפרך, היום הגיע לסיומו אימון משותף של יחידות בצה"ל יחד עם יחידות בצבא קפריסין – שם נערך התרגיל, כשבאימון השתתפו גם כוחות חיל האוויר

במסגרת האימונים תורגלו מגוון תרחישים ויכולות בתחומי הלוחמה בטרור, לוחמה בשטח בנוי, לוחמה בשטח פתוח, יכולות פריצה וחבלה ויכולות בתחומי הרפואה המבצעית. בצה"ל מסבירים כי זהו אימון ייחודי, המביא לידי ביטוי יכולות מיוחדות של צה״ל למול תרחישי התמודדות עם גורמי טרור שונים.

כמו כן, אימון זה הוא אבן דרך נוספת בשיתוף הפעולה ההדוק והמשמעותי בין צבאות קפריסין וישראל וזה הוא אחד מני אימונים רבים שעשו במשותף והשלישי שמבצע צה״ל עם צבא קפריסין, על אדמותיו קפריסין.

מפקד יחידת מגל אמר: "במהלך האימון עמדו לוחמי יחידת מגלן במשימות מורכבות והפגינו מבצעיות ומקצועיות. מדובר באימון משותף עם צבא קפריסין, זאת כחלק משיתוף הפעולה המתמשך בין הצבאות בשנים האחרונות. במהלך השבוע לוחמי היחידה התמודדו עם מגוון תרחישים תוך התמודדות עם שינויי משימה רבים, תנאי מזג אוויר מורכבים ודימוי אויב איכותי. ייחודיות תרגיל מסוג זה היא היכולת להציב בפני הכוחות אתגר טקטי, פיזי ומנטלי. אני גאה להגיד שהמפקדים והלוחמים התמודדו עם כלל המשימות בצורה יוצאת דופן״.

ראש ענף קשרי חוץ בצבא קפריסין, סגן-אלוף אדוניס קרלמבוס אמר, כי ״מדובר באימון משמעותי, הממחיש את שיתוף הפעולה המתמשך בין צבא קפריסין לצה״ל בשנים האחרונות. הלוחמים שלנו מבצעים למידה משמעותית בכל אימון משותף עם יחידות הקומנדו של צה״ל, בעיקר בתחומי הלוחמה בשטח בנוי והטכניקות הקרביות. אנו מסכמים אימון מוצלח מאוד, ובטוחים ששיתוף הפעולה המוצלח עם צה״ל ימשך בעתיד״.

2 תגובות

צה"ל חייבים לשנות את השם:
צה"יל שזה צבא השמדת יהדות לציונים או
צע"ל שזה צבא עבודת אלילים

כוחי ועוצם ידי עשו לי את החיל הזה???
בל נשכח שאם השם לא ישמור עיר שווא שקד שומר
ואין אנו נתונים כלל ליכולותיו המבצעיות של צה"ל ובוודאי לא לאלו של אדון קולומבוס פסטוטינוס מקפריסין

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *