צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

מפכ"ל חדש: השר גלעד ארדן המליץ על משה אדרי

לאחר חודשיים של הליך בחירה לתפקיד המפכ"ל, בהתייעצויות עם בכירים במערכת הביטחון, היום הוחלט כי ניצב משה אדרי הוא המועמד המתאים ביותר לכהן כמפכ"ל המשטרה • המינוי יבוא לאישור ממשלה, בכפוף לאישור הוועדה המייעצת למינוי בכירים

בשעות האחרונות החליט השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, להמליץ בפני הממשלה על מינויו של ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי לתפקיד המפכ"ל הבא של משטרת ישראל, זאת לאחר הפרסום אמש על מסמך שהועבר מטעם המפכ"ל הנוכחי, רוני אלשיך, ליועץ המשפטי לממשלה עם מידע מביך ומכפיש, נגד המועמדים להחליפו בתפקיד.

לאחר שבחודשיים האחרונים קיים השר לביטחון פנים הליך בחירה לתפקיד המפכ"ל, שכלל התייעצויות עם בכירים במשטרה ובמערכת הביטחון, בעבר ובהווה, כולל עם מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך וכן ראיונות מקיפים עם שלושת המועמדים, בהם הוצגו לו תכניותיהם למשטרת ישראל בתחומים השונים, היום הוחלט, כאמור, כי ניצב משה אדרי הוא המועמד המתאים ביותר לכהן כמפכ"ל המשטרה.

היועמ"ש על מסמך אלשיך: "אין מניעה להמשיך בהליך המינוי"


מינויו של ניצב אדרי יובא לאישור הממשלה בכפוף לאישור הוועדה המייעצת למינוי בכירים בראשות השופט בדימוס אליעזר גולדברג, אליו השר לביטחון פנים יעביר את שמו של משה אדרי. השר גלעד ארדן שוחח עם שני המועמדים הנוספים לתפקיד המפכ"ל, ניצב יורם הלוי וניצב דוד ביתן, עדכן אותם והודה להם על התמודדות מקצועית ומכובדת.

השר גלעד ארדן אמר, כי "ניצב בדימוס משה אדרי, ניחן ביכולות פיקודיות מרשימות ומוכחות יחד עם ניסיון רב שנים במגוון גדול של תפקידים במשטרת ישראל ובבקיאות רבה באתגרים העומדים בפני המשטרה בשנים הבאות. כל אלה עושים אותו למועמד המתאים ביותר".

"ניצב בדימוס אדרי הציג בפני תכניות מרשימות להתמודדות עם אתגרי המשטרה המרכזיים בהתאם למדיניותי", אמר ארדן והוסיף, כי "אני בטוח שכישוריו וניסיונו הייחודי, הכולל רקע בטחוני והתמודדות עם אתגרי הטרור והביטחון האישי וגם רקע אזרחי עשיר כמפקד תחנות ומרחבים במשטרת ישראל, יאפשרו לו לעמוד במשימות הרבות ולהביא לחיזוק אמון הציבור במשטרת ישראל".

כמו כן השר ארדן הודה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, לפרקליט המדינה עו"ד שי ניצן ולמשנה ליועמ"ש לממשלה עו"ד דינה זילבר, על הטיפול המקצועי, היסודי והיעיל בבדיקת המועמדים שהוצגו.

משה אדרי, בן 51, שירת במשטרת ישראל מאז שנת 1990. לאחר שחרורו מצה"ל, כסגן מפקד סיירת גולני, התגייס למשטרה ושירת במגוון תפקידי פיקוד ושטח ובהם: מפקד תחנת טייבה, מפקד תחנת כפר סבא, מפקד מרחב ירקון, מפקד יחידת אתג"ר, ראש אגף התנועה, מזכיר בטחוני וראש המטה המבצעי של השר לביטחון הפנים, מפקד מחוז ירושלים ומפקד מחוז תל אביב. בשנה האחרונה מכהן אדרי כמנכ"ל המשרד לביטחון פנים על גופיו השונים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *