ראש עיריית טבריה הנבחר רון קובי: "אני רוצה שהחרדים ימשיכו להתפתח - מחוץ לטבריה. כיום החרדים בטבריה הם 22% - אסור שיגיעו ל-30%". תגובות נזעמות ברשת: "במדינה מתוקנת, גזען נאלח כזה היה נלקח לחקירה. אבל זה בסך הכל חרדים"

הם אומרים פן ירבה ואנחנו אומרים כן ירבה: ראש עיריית טבריה הנבחר רון קובי שידוע כמי שלא אוהד חרדים חשף היום בראיון ל'גלי צה"ל' את "תקוותו" באשר לעירו, כשאמר: "אני רוצה שהחרדים ימשיכו להתפתח – מחוץ לטבריה. כיום החרדים בטבריה הם 22% – אסור שיגיעו ל-30%".

האמירה המזעזעת עוררה תגובות נזעמות ברשת ובכלל. יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מוזס על דברי ההסתה של רון קובי: "דבריך הם בושה! טבריה היתה חרדית עוד לפני שנולדת! גדולי הרבנים חיו בה! האם היית מעז להתבטא כך על אתיופים או על רוסים? דבריך הם אנטישמיים".

יועצו של יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, איציק אלרוב הגיב לדברים וכתב כי "מפירות הביאושים שגדלו בערוגת ההסתה נגד החרדים של יאיר לפיד". העיתונאי יקי אדמקר הגדיר את קובע כ"אנטישמי".

העיתונאי אריה ארליך כתב על הדברים כי "במדינה מתוקנת, גזען נאלח כזה היה נלקח באזיקים לחקירה צולבת בתחנת המשטרה הקרובה, פלוס צו הרחקה לצמיתות מלשכת ראש העיר. אבל זה בסך הכל חרדים, אז אפשר להחליק הלאה".

לפי שעה, למעט ח"כ מוזס, אף פוליטיקאי בכיר לא הגיב לדברים, אך ההערכות הן שתגובות כאלה יתפרסמו כבר בדקות / שעות הקרובות.