צילום: הדס פרוש / פלאש 90

כוכבי בחשכה: כך ניצל ליברמן את "סערת סער" למינוי הרמטכ"ל

ההודעה הלקונית שיצאה מלשכת שר הביטחון על מינויו של הרמטכ"ל החדש לא הסגירה את הדרמה שהתחוללה מאחורי הקלעים: ההתנגדות של נתניהו, שעת הכושר של ליברמן והווטו על המיועד לתפקיד סגן הרמטכ"ל • כל הפרטים

ההודעה על הבחירה באביב כוכבי כרמטכ"ל ה-22 של צה"ל נבלעה בהמולת הבחירות לרשויות המקומיות והסערה הפנימית בליכוד, אולם מתברר כי מאחורי הקלעים התחולל מאבק דרמטי בין שר הביטחון לראש הממשלה, כשבסיומו יצא ליברמן כשידו על העליונה.

מה שסייע לליברמן לקבוע את מינויו של כוכבי כעבודה מוגמרת זו ההתעסקות של נתנהו בקרב הפנימי מול גדעון סער – כך מדווח העיתונאי בן כספית ב'מעריב'.

"המאבק בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו לא היה פשוט. אביגדור ליברמן ניצל את השבוע שעבר, שבו התנפל נתניהו על גדעון סער, כדי להציב עובדות בשטח. נתניהו היה בהלם. לקח לו כמה שעות להתאושש ולאמץ, בקרירות רבה, את המינוי. הוא לא עשה את זה בלי לנסות להציל את כבודו, ולרמוס את כבודם של אחרים. בהודעות מטעמו נמסר ש"הטיל וטו על מינוי ניצן אלון" וש"סביר להניח שסגן הרמטכ"ל יהיה אייל זמיר"", הוא כותב.

כספית מציין ש"המחלוקת הקשה בין נתניהו לליברמן סביב סוגיית הרמטכ"ל נחשפה ב"מעריב". נתניהו, כך פורסם כאן, מעדיף את אלוף אייל זמיר, שכיהן גם כמזכירו הצבאי והתחבב על בני ובנות ביתו. יכול להיות ששר ביטחון אחר היה בולע הצנחה בוטה כזו. ליברמן החליט לטפל במצב בדרכו. אחרי התדרוכים של נתניהו ביום שישי לפני שבוע, אמר שר הביטחון שמינוי סגן הרמטכ"ל ייסגר בינו לבין הרמטכ"ל וראש הממשלה לא רלוונטי בסוגיה הזו. באשר ל"וטו" שהטיל נתניהו על ניצן אלון, הוסיף ליברמן ש"הבחירה בכוכבי הייתה טבעית ומתבקשת, כל השאר זה בדיות והמצאות"".

מי מביא יותר מנדטים לליכוד: נתניהו או סער?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *