צילום: צילום: פלאש 90

הדרמה שתטרוף את הקלפיות? "טעות בתוכנה שחישבה את הסכמי העודפים"

אתר מקומי באשדוד חושף טעות לכאורה בחישוב הסכמי העודפים באופן שאמור לגרוע מנדט מסיעת ש"ס המקומית. אלא שאם ימצא שיש אמת בטענות, הדבר עשוי לשנות את מפת הסיעות בכל הערים, מאחר ומדובר בטעות כלל-ארצית. כל הפרטים
 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

רוב מערכת הבחירות לרשויות המקומיות 2018 כבר מאחורינו, כשלמעט מספר ערים ויישובים ההכרעה הושגה כבר בסיבוב הראשון. אמנם במספר ערים ממתינים לסיבוב השני, אך בכל הקשור לבחירות למועצות הערים (הפתק הלבן) הכל הסתיים בסיבוב הראשון. לכאורה.

אלא שכעת עולה חשש כי לפנינו דרמה גדולה שעשויה לשנות את חישוב הסכמי העודפים בכל הארץ, באופן שישפיע דרמטית על הרכבי המועצות השונות. הסיבה: טעות שנחשפה – לכאורה – בחישוב הקולות עבור הסכמי העודפים שערכה התוכנה המיוחדת של משרד הפנים.

מי שעלה על הטעות הוא אייל בן שמחון, הבעלים והעורך של אתר 'אשדוד נט' שבדק ומצא כי נפל פגם באופן חלוקת המנדטים בין הסיעות השונות במועצת העיר אשדוד. לטענת בן שמחון, חישובים מתמטיים שערך הביאו אותו למסקנה שיש טעות בחישוב המנדט באשדוד. "מסתבר שהמנדט הנוסף שניתן בהסכם העודפים לש"ס, אמור לעבור לאשדוד בתנופה (בראשות לסרי) כלומר – רק 5 מנדטים לש"ס (במקום 6) ו3 מנדטים לאשדוד בתנופה (במקום 2)", כך בדיווח ב'אשדוד נט'.

עוד דווח כי "במשך שעות שקד אייל בן שמחון וערך כל חישוב מתמטי אפשרי כדי להיות בטוח שאכן ישנה טעות בתוכנה של משרד הפנים אשר נותנת שרות לכל הרשויות בישראל ורק כשהיה בטוח בחישובים הודיע לסמנכ"לית העירייה, דינה בר אולפן, שנרעשה מההודעה, גייסה צוות שלם שבדק ואישר שאכן החישובים של בן שמחון מדויקים – יש טעות בתוכנה! חשוב לציין כי הטעות היא לא בספירת הקולות אלא בתוך חלוקת המנדטים הפנימיים בין 2 מפלגות במסגרת הסכם העודפים".

"עתה נשלחו הנתונים למשרד הפנים וצפויים להם כאבי ראש לא קטנים שכן עתה הם צריכים לעשות חישוב מחודש בכל הרשויות בארץ, בין כל המפלגות שערכו ביניהם הסכמי עודפים", כך בדיווח.

כאמור, מדובר על טענות שנשלחו לגורמים הרלוונטים שכעת – מן הסתם – ייבדקו על ידם. אם יימצא שיש בהן ממש (דגש על אם) הרי שדרמה עצומה לפנינו.

לא רק ירושלים ובית שמש: התוצאות בריכוזים החרדיים – לראשות ולמועצה

כתבות קשורות

6 תגובות

 1. זה לא פעם ראשונה לפחות בשתי המערכות האחרונת חילקו את המנדטים בין שתי מפלגות שחתמו הסכם עודפים לפי מי שישלם יותר למנדט כמו חוק באדר -עופר שחל לפי החוק רק בכנסת אפשר לראות את זה בתוצאות שמפורסמים וזה פשוט נגד החוק

 2. זה הזוי לפי זה אפי' שש"ס בירושלים קיבלה 5000 קולות פחות מדגל מכיון שהיא יותר קרובה למנדט היא צריכה לקבל מנדט אחד נוסף מהסכם עודפים ועוד מנדט נוסף של הקולות העודפים יוצא שס 6 דגל 5

 3. צריך שבג"ץ יבטל את ההסכמי עודפים בבחירות המקומיות
  זה לא הגיוני ולא חוקי שאנשים יצאים להצביע ואחד מקבל פחות קולות ואחד יותר
  ובסוף חלוקת המושבים היא לפי המזל והגורל
  או לחוקק גם בבחירות המקומיות את שיטת באדר-עופר
  אבל עד אז מה שהיה כבר צריך לבטל את כל ההסכמי עודפים בבחירות המקומיות שמישהו יגיש בג"ץ דחוף

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן