צילום: משה מילנר / פלאש 90

חוק סער: כחלון ומפלגתו יתמכו בתיקון לחוק שימנע את 'התרגיל המסריח'

אחרי הסערה שפרצה בעקבות התרגיל המתוכנן בכוונה לשלול מראש הממשלה בנימין נתניהו את הרכבת הממשלה הבאה, במקרה וילכו לבחירות, שר האוצר משה כחלון הודיע כי הוא ומפלגת כולנו יתמכו בתיקון לחוק שימנע אפשרות כזו

אחרי הסערה שפרצה לפני כשבועיים, בנוגע להדחת ראש הממשלה במקרה וילכו לבחירות, שר האוצר ויו"ר מפלגת כולנו משה כחלון החליט לתמוך בתיקון לחוק יסוד שימנע את התרגיל המתוכנן שמתנגדי נתניהו הכינו לו, כך פורסם הערב ב'חברת החדשות'.

בשבועות האחרונים פורסם כי ראש הממשלה נסוג מהרעיון של הקדמת בחירות, לאחר שהתברר לו על 'תרגיל מסריח' שיזמו לו מתנגדיו, לפיו גם אם בבחירות הבאות מפלגת הליכוד תביא את מירב המנדטים, הנשיא ריבלין לא יטיל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה. בעקבות כך מנע נתניהו, כאמור, את הרעיון עד למציאת פתרון ושלילת קיום התרגיל שהכינו לו מתנגדיו, ככל הנראה באמצעות שינוי חקיקתי לחוק יסוד הנוגע להרכבת הממשלה.

בעקבות כך, גם שר האוצר משה כחלון ומפלגתו "כולנו" החליטו לתמוך בתיקון לחוק יסוד הממשלה שכונה "תיקון גדעון סער", כשעל פי הדיווח, הסיעה תצביע בעד סעיף שיקבע כי רק ראשי המפלגות יוכלו להרכיב ממשלה, כך שלא יקרה מצב בו גדעון סער יוכל להרכיב ממשלה במקום ראש הממשלה בנימין נתניהו, מבלי להיות יו"ר מפלגת הליכוד, או ראש מפלגה אחרת שתזכה בבחירות ותהיה קטנה יותר מהליכוד.

כזכור וכפי שפורסם לראשונה ב'ישראל היום', ראש הממשלה בנימין נתניהו, החליט ברגע האחרון לעצור את הקדמת הבחירות בשל אינדיקציות שהתקבלו בקרב מקרוביו, כי נשיא המדינה ראובן ריבלין לא מתכוון להטיל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה גם במקרה של ניצחון בבחירות. נתניהו שיתף בחשש זה כמה ממקרוביו ובכירים בליכוד עמם נועץ בטרם קיבל את ההחלטה למנוע בכל מחיר את הקדמת הבחירות בשלב זה, עד להתייעצות והתדיינות מהן הדרכים בהן ניתן לטפל בעניין, כשאחת הדרכים לעשות זאת תהיה באמצעות שינוי החוק על מנת למנוע תרחיש זה.

מלבד בנימין נתניהו, שלא הכחיש את הדיווח ואף הזכירה במהלך מסיבת יום הולדת שנערכה בלשכתו, כשאף רמז וכמעט אמר מפורשות כי מי שעומד מאחורי תרגיל זה, הוא השר לשעבר גדעון סער כשבהמשך אף <ahref="https://www.jdn.co.il/breakingnews/1062053/">שר בכיר מהליכוד אמר מפורשות, כי "גדעון סער ניסה לעשות פוטש בליכוד. הוא ביקש להקים סיעת בת לרשימת הליכוד בכנסת ולמנות חברי כנסת שנאמנים לו, שהיו מונעים מנתניהו להקים ממשלה ומביאים להחלפתו".

בעקבות הדיווחים גם הנשיא ריבלין הוציא הכחשה וגם גדעון סער התנער מהסיפור ואמר, כי "ראש הממשלה נתניהו בחר אתמול לטפול עלי עלילה שקרית. יש מצבים בחיים שצריך לדעת לספוג אבל האמת היא שנחצה פה קו אדום. לנתניהו יש הרבה אויבים, אני לא אחד מהם" אמר סער בראיון לגל"צ.

מי מביא יותר מנדטים לליכוד: נתניהו או סער?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *