ראש השב"כ הופיע היום בפני ועדת החוץ והביטחון של הכנסת והעניק סקירה תקופתית על המצב הביטחוני ביו"ש ובעזה • ארגמן התמקד במהלך הסקירה בהתמודדות עם המאמצים של ארגוני הטרור להוציא לפועל פיגועים והתייחס גם למצב בדרום


(בוידאו: פעילות של צה"ל באזור חברון)

ראש השב"כ, נדב ארגמן, הופיע היום בפני ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, בה העניק סקירה תקופתית על המצב הביטחוני בעזה וביו"ש. בדבריו התמקד ארגמן בניסיונות הגוברים של ארגוני הטרור להוציא לפועל פיגועים בתוך הקו הירוק ומחוצה לו, ניסיונות שברוב המקרים מסוכלים בס"ד מבעוד מועד.

ארגמן הציג בפני חברי הועדה את המספרים הבאים: בשנה אחרונה הצליחו כוחות הביטחון לסכל בס"ד 480 פיגועים ו-560 ניסיונות של מפגעים בודדים. בנוסף נעצרו 219 חוליות טרור וסוכלו תקיפות סייבר וריגול נגד ישראל".

הוא הדגיש כי השקט היחסי ביו"ש – מתעתע. "מדובר במציאות מורכבת. מעל פני השטח מבחינים בשקט, אבל מתחת לפני השטח הכל מבעבע. חמאס מנסה כל העת להוציא לפועל פיגועים ביו"ש ומחוץ ליו"ש, תוך הכוונה שהוא מקבל מעזה, מטורקיה ומלבנון".

על המתיחות בדרום אמר: "המצב שם לא יציב. בשנה האחרונה אנחנו נמצאים בין ספק מערכה או לקראת מערכה לבין רגיעה. מצד שני יש ניסיון לייצר מצב הומניטרי לאזרחים ברצועה".

בתוך כך, מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, הוציא היום (שלישי) צו הריסה לבית בו התגורר המחבל, שביצע את הפיגוע באזור התעשיה ברקן. הצו מתייחס לקומת המרתף וקומת הקרקע של המבנה, בהן התגורר המחבל שרצח בפיגוע את זיו חגבי הי"ד וקים יחזקאל לבנגרונד הי"ד.

"כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר המחבל וימשיכו לפעול באופן נחוש לסיכול פיגועי טרור ולהרתעת מפגעים פוטנציאליים", נמסר.