לאחר הכישלון בבחירות שנערכו בשבוע שעבר, היום הגיע יונה יהב לישיבת מועצת העיר האחרונה בראשותו, נפרד מחברי המועצה ואיחל הצלחה לראשת העיר הנכנסת: "אני רוצה לברך אותך. חיפה היא של כולנו והיא אהבת חיי, הפרויקט של חיי וכך אני מאמין שיהיה איתך"

לאחר ההפסד בבחירות לראשות העיר לפני כשבוע, ראש עיריית חיפה היוצא, יונה יהב, נפרד מהמועצה ה-14 של העיר ואיחל הצלחה לראשת העיר הנכנסת עינת קליש.

"אני רוצה לברך אותך ראשת העיר החדשה, לומר שגם אני וגם האדמיניסטרציה העירונית עומדים לרשותך, בכל זמן ועניין. לכל מקום שתרצי אבוא כדי להעביר בצורה מסודרת את התפקיד. חיפה היא של כולנו והיא אהבת חיי, הפרויקט של חיי וכך אני מאמין שיהיה איתך, תצליחי בכל מה שתעשי ואנחנו כאן לצידך", פתח יהב את ישיבת המועצה האחרונה שהתקיימה הערב בראשותו וברך את ראשת העיר הנכנסת ד"ר עינת קליש רותם.

בהמשך נפרד יהב מחברי המועצה ומעובדי העירייה והודה להם על 15 שנות עשייה משותפת בחיפה. יהב התרגש, כשחברי המועצה נפרדו ממנו והודו לו על שלל פרויקטים שהשאיר מאחוריו בעיר חיפה, כשבנוסף חברי המועצה חלקו סיפורים אישיים מעבודתם לצד יהב והודו לו על העובדה שתמך בהם לאורך כל הדרך.

לאחר שבירכו אותו חברי המועצה, חתם יהב את הישיבה ואמר: "הדבר החשוב ביותר בחיפה הם החיים המשותפים בין בני כל העדות והדתות בעיר. זהו הנכס החשוב ביותר שלנו ועליו אנחנו מצווים לשמור. הכישלון שלי הוא, שלא הצלחנו לייצא את 'הרוח החיפאית' הכל כך מיוחדת לכל המדינה".

קודם לכן, במהלך כנס פרידה מעובדי העירייה, שנערך באולם הכנסים בבניין העירייה,אמר יהב: "ביחד בנינו עירייה שהיא שם דבר בארץ. הכל בזכותכם. אתם השותפים והמבצעים של הרעיונות, לעתים המטורפים, שהצבנו בפניכם וידעתם להוציא אותם אל הפועל ללא כחל וסרק. לא רק שעשיתם את זה בנאמנות, עשיתם את זה ביושר מופלג. חיפה היא העיר השלישית בגודלה בארץ ולא נכתבה עליה אפילו שורה אחת על שחיתות במשך 15 שנה".

כזכור, בבחירות לרשות העיר שנערכו לפני כשבוע, הובס יונה יהב על ידי המועמדת עינת קליש שקבלה 55% לעומת 38% בלבד אותם הוא קיבל. ניצחון זה של קליש, הגיע לאחר מלחמה קשה אותה ניהלה דגל התורה נגד יהב בטענה כי הוא רדף אותם במהלך הקדנציה הנוכחית על אף שהם תמכו בו בבחירות 2013, לעומת שאר הפלגים שדווקא תמכו בו ואף היו בטוחים בניצחונו.