בראיון מיוחד, עד המדינה בתיק 4,000, מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר וממקורבי ראש הממשלה עד לא מכבר, פתח את הקלפים וענה על השאלות • פילבר: "אני יכול רק להגיד מה שחז"ל אמרו, אל תדון אדם עד שתגיע למקומו, בעיקר כיוון שבאמת הנסתר רב על הנגלה"

בראיון בלעדי שהעניק הערב ל'חברת החדשות' מספר עד המדינה המרכזי בתיק 4,000, שלמה פילבר, על חייו החדשים ופותח את כל הקלפים. פילבר היה אחד האנשים המקורבים לנתניהו ולאחר הקמת הממשלה ה-34, ראש הממשלה נתניהו בתפקידו הנוסף כשר התקשורת מינה אותו למנכ"ל משרד התקשורת. במהלך 2017 נחקר בתיק 4,000 בחשד שפעל לקידום האינטרסים של חברת 'בזק' במשרד התקשורת ומשם התגלגלו העניינים, עד שלפני כתשעה חודשים הפך לעד מדינה בפרשה.

פילבר: "קיבלתי הוראה מפורשת לסייע לבזק"


"אני יכול רק להגיד מה שחז"ל אמרו, אל תדון אדם עד שתגיע למקומו ובעיקר כיוון שבאמת הנסתר רב על הנגלה פה. אני מציע לכולם לחכות לסוף", פתח פילבר את הראיון.

תיק 4000: נחשף הסכם עד המדינה עם שלמה פילבר


בכובעו השני משמש פילבר כיועץ אסטרטגי, בין היתר בקמפיינים פוליטיים. היה אף מי שתלה את אי תמיכתו של נתניהו במועמד הליכוד לראשות בת ים, צביקה ברוט, מאחר והוא עבד עם פילבר. בהקשר זה שאל המראיין, עמית סגל, האם היו מועמדים שאמרו 'תשמע הייתי שמח לעבוד איתך אבל אני פוחד שנתניהו לא יתמוך בי אז אני אצטרך לעבוד עם מישהו אחר'? אך פילבר ענה בשלילה ואף אמר כי עבד גם עם מועמדים שקיבלו תמיכה מנתניהו.

פילבר אף נשאל לגבי עמדתו הפוליטית לאחר עדותו כנגד נתניהו. "היית האיש שליד נתניהו במדבר, היית אתו בניצחון המזהיר ב2015. אתה עדיין תומך בו פוליטית?", שאל סגל ופילבר ענה, כי "העמדות הפוליטיות שלי לא השתנו כהוא זה"

בהמשך נשאל האם "אתה מרגיש איזשהו משהו מהימין שאומר: 'וואלה איך הוא לא בסדר שהוא חתם את ההסכם הזה או שאתה מרגיש בבית כנסת, ברחוב, מהחברים". פילבר ענה, כי "אף בן אדם שפגשתי בחצי שנה האחרונה לא עיקם פרצוף, לא הפנה לי עורף, לא התנהג אליי לא יפה, אני מודה לכולם על הפרגון וכנראה שהמוניטין שבניתי לעצמי 30 שנה עשה את שלו"