יו"ר סניף הליכוד בירושלים: "משה ליאון הוא איש המחנה הלאומי - וראוי ששרי הממשלה וחברי הכנסת של הליכוד יצטרפו לסניף". בכירי הליכוד כבר הצטרפו: ""משה ליאון ישמור על האינטרסים של ירושלים כבירתה המאוחדת". נתניהו טרם הכריז על החלטתו

יו"ר סניף הליכוד בירושלים, אילן גורדו, הודיע הבוקר באופן רשמי על תמיכה במשה ליאון לראשות העיר. "השקפותיו הלאומיות של ליאון עולות בקנה אחד עם השקפותינו. משה ליאון הוא איש המחנה הלאומי – וראוי ששרי הממשלה וחברי הכנסת של הליכוד יצטרפו לסניף ויביעו את תמיכתם הגלויה במועמדותו של ליאון – האיש המתאים ביותר לתפקיד ראש עיריית ירושלים".

כבר בשבוע שעבר קיבל ליאון תמיכה במפלגת הליכוד הערצית, בכיר הליכוד גדעון סער כתב למחרת הבחירות כי: "אני קורא לתמוך באיש המחנה הלאומי משה ליאון בסיבוב השני בבחירות לראשות העיר ירושלים וקורא לחברי בליכוד להתלכד סביב מועמדותו".

שרת התרבות והספורט ובכירת הליכוד מירי רגב שוחחה בשבוע שעבר עם ליאון והודיעה לו על תמיכתה בו. "אני מכירה את משה שנים רבות ומודעת היטב ליכולות שלו אשר ללא ספק יסייעו לו להצעיד את ירושלים להישגים נוספים כיאה לעיר הבירה שלנו", אמרה השרה רגב והוסיפה: "משה ליאון ישמור על האינטרסים של ירושלים כבירתה המאוחדת של ישראל ויצליח לאחד בין כל תושבי העיר: דתיים וחילוניים, ימין ושמאל, יהודים וערבים. ירושלמים, הצביעו למשה ליאון ותרוויחו ראש עיר נפלא הקשוב לצרכים שלכם ומחובר לשרי הממשלה שיסייעו לו להצליח בעבורכם".

נתניהו החליט במי לתמוך בסיבוב השני בירושלים • צפו

אתמול אמר ליאון בראיון ל'קול חי' כי, ״חזרתי לקשר שלי עם יוסי דייטש כמו שהיינו לפני מערכת הבחירות. אני רואה אותו כחלק בכיר בניהול העירייה. אין חסידות אחת שתיפגע. כולם רוצים להניח בצד את מה שהיה״. לדבריו, "אגודת ישראל' יקבלו כבוד גדול בקואליציה הבאה. אני לא ינהל מו״מ וחלוקת תיקים מעל גלי האתר בשידור. אני אופטימי ואגו״י יתמכו בי. אני מתחייב שאגודת ישראל לא ירגישו שהיה לפני שבוע בחירות. הם יקבלו בקואליציה שלי יחס כאילו הם מפלגה עם חמישה מנדטים כמו בקדנציה שעברה".

"ירושלים היא לא ת״א, בוודאי שצריך לשמור על קדושתה. זה חלק מהשקפת עולמי. לא צריך בשביל זה לנסח מסמכים, זה ברור. צריך לשמור על הסטטוס קוו ולשמור על החוק שאוסר עסקים בשבת. ההבדל ביני לבין ברקוביץ הוא שכולם יודעים מי הגן על השבת ומי בכל הזדמנות דאג לא לדאוג לחרדים. לא הייתי מעז להשוות ביני לבין ברקוביץ בכל פרמטר. כולם זוכרים מי פעל לפתיחת עסקים בשבת ומי דאג לחלן את העיר. עופר לא עשה שום פעולה למען קדושת י-ם. גם מתחם התחנה יופעל כמו הסטטוס קוו".

משה ליאון הסביר בראיון את הסיבה לכך שקיבל כ5000 קולות בלבד למועצת העיר, לטענתו "על הפתק הלבן לא היה כתוב 'בראשות משה ליאון'. קיבלתי אלפי עדויות על אנשים שלא מצאו את הפתק. אני לא מתבכיין על זה אני רץ קדימה לפי כל הפילוחים, הבאתי לפחות 18.000 עד 20.000 קולות".

בתחילת השבוע קיבל ליאון תמיכה רשמית של מפלגת 'מאוחדים' בראשות אריה קינג ויהונתן יוסף. תמיכת שמלמדת כי 'אגודת ישראל' גם תכריז על תמיכה במועמדותו מאחר וקיימת ברית פוליטית בין מפלגת הימין למפלגה החסידית.