הוועדה המיוחדת שהוקמה לדון בחוק הגיוס התכנסה היום לדון בהצעת החוק להסדרת מעמדם של בחורי הישיבות • יו"ר הוועדה ביקש ממשרד האוצר להגיע לנוסחה לסנקציות עד יום שלישי: "בכוונתי להתכנס לסיכומים ולניסוח סעיפי החוק במהלך שבוע הבא"

הוועדה המיוחדת להסדרת מעמדם של תלמידי ישיבות ושילובם של בוגרי ישיבות בשירות צבאי, בשירות לאומי אזרחי בראשות חבר הכנסת דודי אמסלם, המשיכה היום לדון בהצעת החוק.

אלוף במילואים צחי רביבו, סגן מפקד מיטב, מסר לוועדה נתונים על השירות הלאומי ואמר כי 1,380 בחורי ישיבה מבצעים היום שירות לאומי אזרחי, רובם המכריע נשואים, מהם רק 170 רווקים.

מנכ"ל הרשות לשירות לאומי אזרחי, ראובן פינסקי, הציע להוריד את גיל הכניסה לשירות אזרחי על מנת לתמרץ את ההתנדבות לשירות האזרחי, כמו גם לעדכן את סכום דמי כלכלה שניתן למתנדבים ועד הצעות לשיפור.

במהלך הישיבה, כצפוי, היה מי שכאב לו על ההצעות שיטיבו עם המתגייסים ועושי השרות השונים. חבר הכנסת אלעזר שטרן מיש עתיד הגיב להצעת נציגי השירות הלאומי ואמר כי שילוב חרדים בשוק העבודה הוא אתגר בעל חשיבות אסטרטגית, אולם, אתם בחוצפה באים ברעיון לכאורה יפה ומבקשים להכניס סעיפים ובהם הפחתת תקופת השירות הקצר לטובת הכשרה לתעסוקה.

יו"ר הוועדה ח"כ דודי אמסלם אמר שהוא מציע לטפל בתיקונים ובתמריצים המוצעים בתיקון ישיר לחוק השירות הלאומי ולא במסגרת הצעת החוק הנוכחית.

הוועדה דנה בנושא הסנקציות הכספיות על מוסדות שלא יעמדו בייעדי הגיוס. יו"ר הוועדה ביקש ממשרד האוצר להגיע לנוסחה לסנקציות עד יום שלישי. "בכוונתי להתכנס לסיכומים ולניסוח של סעיפי החוק לאור ההסכמות במהלך שבוע הבא".