גבאי: "אם הוא ידע ואם הוא לא ידע – נתניהו צריך להתפטר" • צפו

לפיד: "אנשי אמונו של נתניהו סחרו בקודש הקודשים של ישראל". ח"כ שלח: "אם נתניהו לא ידע זה חמור מאוד, אם ידע זה חמור עוד יותר". הליכוד: "הניסיונות של השמאל להדביק את פרשת הצוללות לנתניהו - התרסקו אל קרקע המציאות"

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי קורא לראש הממשלה להתפטר בעקבות המלצות המשטרה בתיק 3000: "גניבת כסף ממערכת הביטחון היא בגידה בחיילי צה"ל. בכסף הזה יכולנו לרכוש נגמשים במקום הנגמשים המיושנים שאיתם נכנסו החיילים שלנו לעזה לפניי 4 שנים. אם ראש הממשלה ידע על מעורבות מקורביו הוא צריך להתפטר. ואם הוא לא ידע – עליו להתפטר כי הוא לא כשיר לנהל את מערכת הביטחון שלנו".

יו״ר מפלגת יש עתיד, ח״כ יאיר לפיד, הגיב להמלצות המשטרה בפרשת הצוללות: ״המלצת המשטרה להעמיד לדין בעוון שוחד בפרשת הצוללות את מפקד חיל הים, סגן ראש המל"ל, ראש הסגל של ראש הממשלה והעו"ד האישי והאדם הכי קרוב לראש הממשלה, לא מאפשרות לבנימין נתניהו להמשיך ולכהן עוד בתפקידו. במשמרת שלו, אנשי אמונו והקרובים לו ביותר חשודים כי סחרו בקודש הקודשים של מדינת ישראל״, אמר לפיד.

״נתניהו חייב לציבור הסבר. מה הוא עוד לא ידע? איך קרה שסביבו הרוויחו לפי החשד עשרות מיליונים מתחת לשולחן בעסקת נשק רגישה שהוא ניהל באופן אישי. איך ייתכן שהוא לא ידע, ומדוע אישר מכירת צוללות מתקדמות למצרים תוך שהדבר הוסתר משר הביטחון, משרד הבטחון וצה״ל? אם כל זה קרה מבלי שנתניהו יודע מה הולך אצלו בלשכה הוא אינו כשיר להמשיך בתפקידו״, הוסיף.

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג: "השאלה אם נתניהו ידע או לא היא לא חשובה. כששורה של בכירים, אנשי אמונו ומקורביו קשרו כדי לסחור בבטחון המדינה בשביל מליונים לכיס, זה פשע מאורגן, גם אם לפי הקודים של העולם התחתון שמרו על הבוס". לדבריה, "זו מציאות בלתי נתפסת שלא מאפשרת לנתניהו להישאר עוד יום אחד בתפקיד"

יו"ר הועדה לביקורת המדינה, ח"כ שלי יחימוביץ, אמרה: "המלצות המשטרה להעמיד לדין את אנשי הטבעת הקרובה והאינטימית ביותר של נתניהו מותירות שתי אפשרויות: שהיה שותף לכל, או לחילופין שהוא עיוור תמים ושלומיאל, המקיף עצמו בסביבה מושחתת המנצלת אותו, וסוחרת בנכסי המדינה ופוגעת אנושות בבטחונה כדי לשלשל ממון רב לכיסה הפרטי. בכל מקרה, זה ההיפוך המוחלט והנורא ביותר לציונות ולפטריוטיזם. השחיתות העמוקה והבוז למדינה, למוסדותיה, לאזרחיה ולסמליה – יוצרים ריקבון עמוק שיש להפסיק בדחיפות את התפשטותו״.

ח"כ עופר שלח (יש עתיד) בתגובה להמלצות המשטרה בפרשת הצוללות: "לא צריך הליך משפטי כדי לדעת את מה שברור לכל אזרח בישראל: האנשים המקורבים ביותר לראש הממשלה נגעו בכסף בסכומים גדולים בעסקה הביטחונית הרגישה ביותר בישראל, בעודם משרתים את ראש הממשלה – הן בענייניו הפוליטיים והאישיים והן בעניינים מדיניים. אם נתניהו לא ידע על כל זה חמור מאוד, אם ידע זה חמור עוד יותר".

מנגד, ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) כתב בעקבות המלצת המשטרה בחקירת פרשת הצוללות: "הוכח שוב שראש הממשלה שלנו זך כשלג, הנסיונות הרבים להדביק בו משהו שמא ייתפס כושלים בזה אחר זה. אין לי ספק שבע"ה המדינה שלנו תמשיך לשגשג לעוד שנים רבות תחת הנהגתו של בנימין נתניהו למורת רוחם של חברינו בשמאל".

מהליכוד נמסר כי "הניסיונות של השמאל להדביק את פרשת הצוללות לראש הממשלה נתניהו – התרסקו אל קרקע המציאות. אנו משתתפים בצערם של לפיד וגבאי שגם הפעם נגוזה תקוותם הנואשת להחליף את ראש הממשלה נתניהו באמצעות האשמות סרק".

במחנה הציוני הגיבו להודעת הליכוד ואמרו כי הם "משתתפים בצער מצביעי הליכוד, שמפלגתם עברה השתלטות עוינת על ידי משפחת הפשע נתניהו-שמרון, השקועה עד צוואר בשוחד. אחרי המלצות המשטרה היום – ברור שהגיע הזמן שנתניהו יתפטר".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן