יותר מחודש לאחר הפיגוע בו נרצחו קים לבנגרונד־יחזקאל הי"ד וזיו חג'בי הי"ד, קיבל השופט ג'ורג' קרא את עתירת משפחתו של המחבל והורה לצה"ל להקפיא את הריסת ביתו עד לקבלת החלטה אחרת בענין. תגובות זועמות בימין


בוידאו: כוח צה"ל מודיע לבני משפחתו של המחבל על הריסת הבית

יותר מחודש לאחר הפיגוע הרצחני בברקן המחבל עדיין לא נתפס, אך בג"ץ קובע הערב כי גם ביתו לא יהרס. לפחות בינתיים.

השופט ג'ורג' קרא קיבל את העתירה שהגישה משפחתו של המחבל בסיוע ארגון השמאל הקיצוני 'המוקד להגנת הפרט', והורה על הקפאת ההריסה על להחלטה אחרת בענין.

2 נרצחים בפיגוע הירי בברקן; צפו בתיעוד הבריחה של המחבל


בימין הגיבו בחריפות להחלטת השופט. יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ אבי דיכטר: "מחבל צריך לדעת: ביצעת פיגוע? ייח'רב ביתכ! הייעוץ המשפטי הנחה לא להרוס בתי מחבלים 'שנכשלו בפיגוע'. ההחלטה נוגדת כל היגיון מבצעי שאני מכיר. נפעל לתקן את הטעות".

מפלגת 'האיחוד הלאומי': "את שופטי המדינה היהודית כבר לא מעניין הצדק. הרי הריסת בתים הוכחה בעבר כמרתיעה טרור, לכן הכניעה של שופטי בגצ לכל גחמה של משפחות מחבלים מסייעי טרור מוכיחה שכנראה בבג"צ חיי יהודי לא שווים הרבה. כנראה שבאמת שופטי ישראל שינו את פניהם הציוניות. לצערנו בטענות סרק משפטיות, פעם אחר פעם, הם מונעים ממדינת ישראל להלחם בטרור."

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי): "בהחלטתו, בית המשפט העליון משתף פעולה עם הרצח הבא. בכל פעם שמערכת המשפט מעכבת את הריסת בתי המחבלים ומונעת גירוש משפחות מחבלים, היא פוגעת בהרתעה הישראלית. המחבל שביצע את הפיגוע בברקן, בו נרצחו קים לבנגרונד-יחזקאל 'הי"ד ואת זיו חג'בי הי"ד, עדיין לא נתפס. לבקשת מערכת המשפט, שלשום הוצא צו הריסה חלקי לבית המחבל, שכולל רק את קומת המרתף ואת קומת הקרקע, אך לא את הקומה העליונה בבית.

"לצערי, המצב כיום הוא שבמקום שמדינת ישראל תרתיע את המחבלים, מדינת ישראל מורתעת מפני בג"ץ. אני מתכוון להמשיך לפעול להגברת ההרתעה, יחד עם השר בנט, באמצעות שני החוקים שהעליתי – גירוש משפחות מחבלים לאזור אחר בתוך יהודה ושומרון והריסת בתי מחבלים בתוך 72 שעות".

ח"כ ענת ברקו: "‏ביתו של הטרוריסט היה צריך לההרס מיד לאחר ביצוע הפיגוע על ידו! בעצם עצירת הריסת הבית, נשחקת ההרתעה הישראלית עד דק".

כוחות צה"ל פשטו על בית המחבל מברקן; המחבל לא נתפס

מחדל? המחבל מברקן השאיר מכתב התאבדות אצל חבר לפני 3 ימים