עשרה סגני שגרירים באו"ם ובכירים נוספים באו"ם, ערכו אמש סיור באזור התעשייה ברקן שבשומרון, לאחר הפיגוע הקשה שארע שם לפני כחודש • ראש מועצת שומרון: "פגשנו בכירים באו"ם שאמרו בפירוש שהם שמחים ללמוד על השומרון ולשמוע על המציאות"

סיור יוצא דופן התקיים אמש באזור תעשייה ברקן עם עשרה סגני שגרירים באו"ם מכל העולם ובכירים נוספים באו"ם, חלקם שגרירים באונסק"ו, כחלק מפעילות משותפת של יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון יחד עם לשכת המסחר של יו"ש וארגון בני ברית, כשהסיור התקיים כחלק מפרויקט ההסברה המשותף של המועצה האזורית שומרון והמשרד לנושאים אסטרטגיים.

המשלחת נפגשה עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, קיבלה ממנו סקירה על המערכה הבלתי מתפשרת כנגד ניסיונות החרם והדה לגיטימציה. במהלך הביקור באזור התעשייה ברקן, המשלחת ביקרה במפעל טוויטו פלסט וכן במפעל אלון בו התרחש פיגוע הירי הכפול לפני חודש בדיוק.

הבכירים שמעו מסמנכ"ל מפעל אלון ערן בודנקין על פיגוע הירי, מצד אחד על הרגשות הקשים ומצד שני על הרצון לשמור על הדו קיום במקום והמשך השגרה, כאשר בדבריו אמר: "אנחנו מתגעגעים לעובדים שלנו זה מאוד קשה עבורנו". השגרירים התרגשו, ביקשו לחזק את ידיו וציינו שזאת החוויה המשמעותית ביותר במהלך הסיור שלהם בישראל.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הסביר: "כפי שבנינו קואליציות בקונגרס ובפרלמנט האירופי, אנחנו ממשיכים לפעול ליצירת קואליציות לתמיכה ביהודה ושומרון גם באו"ם. אין ספק שמי שמגיע ורואה בעיניים מבין את המציאות כפי שהיא באמת. פגשנו היום בכירים באו"ם שאמרו לנו בפירוש שהם שמחים שהם הגיעו ללמוד על השומרון ולשמוע על המציאות המתקיימת יום יום בשומרון וכי הם לא הכירו את הנושא כלל קודם לכן. אנחנו נמשיך לפעול כדי להשפיע ולהביא מובילי דעת קהל מהעולם כולו".

השר לנושאים אסטרטגיים חבר הכנסת גלעד ארדן אמר: "המאבק של פעילי הbds נגד יהודה ושומרון הם 'סיפור כיסוי' ליעד האמיתי, שהוא החרמת כל מדינת ישראל וחיסולה כמדינה יהודית ולכן ההתיישבות ביהודה ושומרון היא יעד מרכזי שלי בבניית מערך הגנה מפני ניסיונות החרם. חשוב לנו להציג לעולם את הדו קיום בין ישראלים לפלסטינים שקיים ביהודה ושומרון, בזכות ההשקעות הכלכליות באזור שחשוב להגן עליהן".

אבי צימרמן, נשיא לשכת המסחר והתעשיה יהודה ושומרון אמר, כי "פעם אחר פעם, מנהיגים בינלאומיים המבקרים ביהודה ושומרון מגלים שזו חבל ארץ עתיר הזדמנויות, שיתופי פעולה וחזון. האורחים המכובדים הזדהו עם תפיסת העולם הרואה ביהודה ושומרון כר נרחב לצמיחה כלכלית המטיבה עם כלל האוכלוסיות. בשלבים הבאים נעקוב ביצירת קשר עם לשכות המסחר במדינות של השגרירים במטרה להרחיב שווקים ולהעשיר את הנטוורק הבינלאומי של לשכת המסחר והתעשייה יהודה ושומרון".