פלסטיני הצליח לחדור אמש לחממה במושב נתיב העשרה שבעוטף עזה ולהעלות אותה באש. צה"ל: האירוע נמצא בתחקיר מבצעי וממנו יופקו וייושמו הלקחים הנדרשים. דיווח כי ישראל וקטאר סיכמו על הקמת מעבר ימי מרצועת עזה לקפריסין

פלסטיני הצליח לחדור אמש (ליל שבת) לחממה במושב נתיב העשרה שבעוטף עזה ולהעלות אותה באש. כוחות צה"ל זיהו את הפלסטיני החשוד, שהצליח לחצות את הגדר בצפון הרצועה. בתום חיפושים אחריו נמצא החשוד והוא הועבר לידי כוחות הביטחון.

מתחקור ראשוני שביצע פיקוד הדרום עולה כי תצפיות זיהו את החשוד סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה בטרם חצה והוסיפו לעקוב אחריו במהלך האירוע.

בעקבות הזיהוי הוזנקו כוחות צבאיים רבים לאזור שפעלו בשיתוף עם כוחות הביטחון האזרחיים וכיתת הכוננות. הכוחות כיתרו את המרחב בו זוהה החשוד, ובמקביל הוצבו כוחות לבידוד מרחב הישוב מהמרחב בו ניסה להסתתר החשוד.

הכוחות ביצעו סריקות במרחב ועצרו את החשוד סמוך לחממה הנמצאת בקצה השטח החקלאי, מרחק כקילומטר מהישוב. במהלך שהייתו במרחב החממות החשוד הצית חממה. על החשוד לא נמצא נשק והוא הועבר לתחקור כוחות הביטחון.

בצה"ל הוסיפו כי האירוע נמצא בתחקיר מבצעי וממנו יופקו וייושמו הלקחים הנדרשים. כוחות צה״ל ממשיכים כל העת לפעול להגנת יישובי העוטף.

אתמול התקיימו הפרות סדר בגבול הרצוע בהשתתפות 10,000 פלסטינים. במסגרת העימותים השליכו המפגינים שלושה מטענים מאולתרים לעבר הכוחות. שני פלסטינים ניסו לחצות את הגדר אך שבו על עקבותיהם. כוחות צה"ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. הפלסטינים מדווחים על 37 פצועים במוקדי ההפגנות.

במקביל דווח כי צעירים פלסטינים זרקו אבנים על שיירת השגריר הקטארי שעשתה את דרכה לאחד ממחנות המפגינים סמוך לגבול. בעקבות זאת היא שבה על מסלולה ועזבה את המקום.

ישראל וקטאר סיכמו: מעבר ימי מרצועת עזה לקפריסין

העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" דיווח הבוקר כי ישראל וקטאר סיכמו על הקמת מעבר ימי מרצועת עזה לקפריסין. על פי הדיווח, המעבר יהיה תחת פיקוח ישראלי ובינלאומי, ובירושלים דרשו נוכחות פיזית במעבר. עם זאת, בחמאס דורשים שהפיקוח הישראלי יהיה דומה לזה שבמעבר רפיח – בעזרת חיבור למחשבים ומצלמות.
 
לאחר העברת המשכורות לפקידי חמאס ברצועה, אמר השגריר הקטארי לענייני רצועת עזה, מוחמד אל-עמאדי, כי ארצו הגיעה להסכמה עם ישראל על פתרון בעיית החשמל והנתיב הימי. הדיווח הלבנוני ודברי השגריר במהלך ביקורו ברצועה מצביעים על אינדיקציה לנכונות ישראלית להבנות הרגיעה – למרות שמדובר ב"מסלול הקטארי", הנפרד מהתיווך המצרי בין הצדדים.
 
"אין כל הסכם הסדרה עם הכיבוש" – כך הצהיר אתמול (שישי) מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סינוואר, במהלך ריאיון לרשת אל מיאדין הלבנונית הנחשבת מקורבת לחיזבאללה. כמובן שגם בישראל לא מאשרים הגעה להסדר עם ארגון הטרור חמאס.