גירסת חמאס לאירועים בעזה הלילה: כוח מובחר של צה"ל חדר בהסוואה אזרחית לעומק הרצועה, הגיע למסגד וחיסל בכיר בחמאס שהיה במקום. בעקבות חשיפת הכוח התפתחו חילופי אש שלוו בחיפוי של חיל האוויר עד ליציאת החיילים מהרצועה • כל הפרטים

ההסלמה בעזה: מהצד הישראלי רוב פרטי האירועים של השעות האחרונות עדיין אסורים בפרסום, אך חמאס כבר מפרסם את מה שאירע – לפחות מהזווית שלו.

ראשי הזרוע הצבאית שלחמאס, גדודי עז אדין אלקסאם, כינסו הלילה מסיבת עיתונאים בה מסרו את הדיווח הבא: כוח מיוחד של צה"ל חדר לעומק של שלושה קילומטרים והגיע עד למסגד בחאן יונס בו שהה נור אלברכה, בכיר מאוד במערך הצבאי של חמאס.

הכוח נחשף והחל לסגת, אך אז התפתחו חילופי אש עם כוחות חמאס באזור. בסופו של דבר הכוח הצליח לחלץ עצמו תוך חיפוי אוויר מאסיבי.

בסיכום האירוע מצאו את מותם 5 אנשי חמאס, נוסף לבכיר שחוסל.

כפי הנראה, פעילות צה"ל ברצועת עזה הייתה לחטוף את בכיר החמאס ולא לחסל אותו, אך לאחר שהכח נחשף, הפעולה הסתבכה ובסופו של דבר התנהלו אחרת.

כך או אחרת, בשעות ובימים הקרובים נעסוק מן הסתם רבות בשאלה מה גרם לדרג המדיני לאשר פעולה כה חריגה דווקא כשנראה שאנחנו על סף הסדרה בעזה, האם המטרה היתה אכן לחטוף את הבכיר ומדוע בוצעה הפעולה מהקרקע ולא מהאוויר.

לקראת רגיעה? בוטלה ההנחיה לשהות בסמוך למרחבים מוגנים • מתעדכן