ראש חטיבת המודיעין לשעבר תנ"צ גיא ניר התייצב אתמול בוועדת הפנים ופירט כיצד סוכל מינויו של גל הירש לתפקיד המפכ"ל. "גל הירש הוא קורבן של סיכול ממוקד". לדבריו גם מינויו של ניצב יורם הלוי סוכל על ידי בכירים במשטרה, "השיטה הזו עובדת שנים"

"גל הירש הוא קורבן של סיכול ממוקד", כך אמר אתמול תנ"צ גיא ניר, שזומן לדיון בוועדת הפנים בראשות ח"כ יואב קיש, על חשש משימוש בחקירות רדומות לטובת סיכול פוליטי. תנ"צ ניר הוסיף כי "אם לא הייתי מתעד את זה – אף אחד לא היה יודע את זה". לדבריו: "הסיבה שאני בסטטוס ההזוי של חופשה כפויה כבר 3 שנים, זה חלק משיטה".

ראש חטיבת המודיעין לשעבר תנ"צ גיא ניר התייצב היום על מדים בוועדת הפנים ופירט כיצד נמנע מינויו של גל הירש לתפקיד המפכ"ל. "אנשי מודיעין וחקירות מחזיקים המחזיקים במחשכים מידע רב על אישי ציבור הופכים להיות בעלי כח, והכח הזה עלול להשחית כפי שראיתי בעצמי. יוצרים מאזן אימה ורק תארו לעצמכם שאני מחזיק פה בתיק מידע נגד מי מכם".

לדבריו, "היה סיכול לגל הירש ואנשי פרקליטות המדינה התבססו על מידע שגוי. בכל הליך הבדיקה שלו לא קראו לי, מי שמחזיק בראיות. לא זומנתי ולא נקראתי ולא התבקשתי לתת את גרסתי. 3 שנים אני בבית, איש לא התקשר אליי". ניר סיפר בוועדה כי "ביום שלמחרת המינוי של גל הירש, אחרי השיחות שלי עם ראש אגף החקירות מני יצחקי הלכתי לחבר ואמרתי לו 'היום נפל דבר, סוכל מפכ"ל בישראל".

ניר חשף כי גם מינויו של ניצב יורם הלוי סוכל על ידי בכירים במשטרה. "לפני 3 שנים הייתה פגישה בה נאמר באופן מפורש- "יורם הלוי לא יהיה מפכ"ל. היו שם קציני משטרה בכירים כולל ראש להב 433 היוצא. מי שסיכל את המינוי של הירש סיכל את המינוי של ניצב הלוי לפני 3 שנים וגם בסבב הנוכחי".

עוד אמר תנ"צ ניר: "למשטרה יש כלים מתוחכמים, שבידיים לא נכונות עלולים להוות סכנה. כשאנשי מודיעין מחזיקים מידע על אישי ציבור, זהו כוח שעלול להיות מסוכן. זה סוג של מאזן אימה. מידע שיכול להיות חסר ערך, אבל השימוש בו יכול לגרום לנזק. אנשים שעוברים על הוראות, עושים שימוש פסול בכלים שניתנו להם בסמכות. הכלים משמשים קומץ אנשים נגד אחרים, ואין אפשרות למנגנוני הבקרה לקיים שליטה מוחלטת. השיטה הזו עובדת שנים, ומצליחה".

סנגורו של גל הירש אומר בתום הדיון: "על גל הירש עובר עינוי דין בל יתואר, שמו מוכתם ולשווא וכרגע אני חי בתחושה שאין שום כוונה מצד המשטרה לסיים את החקירה נגדו. אולי אחרי שלוש וחצי שנים של חקירה, הגיע הזמן שהמשטרה תתן לגל הירש דין וחשבון".

יו"ר הוועדה, ח"כ יואב קיש אמר בדיון כי, "לצערי הוועדה החליטה בדיון קודם על הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת כל נושא החקירות הרדומות, ובגלל התנגדות האופוזיציה וסיעת כולנו העניין נחסם. גם במהלך בחירת המפכ"ל הבא, היינו עדים להדלפת פוליגרף של ניצב במשטרה. ביקשתי לפתוח בחקירה פלילית. אם יש בעיות בפוליגרף, איך ניצב יכול להמשילך בתפקידו? ואיך אפשרית הדלפה של פוליגרף, שחשופים לה אולי 10 אנשי משטרה?"