צה"ל תקף מתחמים צבאיים, עמדות תצפית, מנהרות טרור, אמל"ח, עמודת שיגור, כלי שיט, מבנה תחנת הטלוויזיה "אל אקצא", משרד המודיעין הצבאי של חמאס ומטה ביטחון הפנים של חמאס. תקיפות צה"ל נמשכות גם בשעה זו

עדכון אחרון 7:30


תיעוד תקיפת כלי שיט ייעודי השייך לכוח הימי של חמאס

דובר צה"ל מוסר כי מטוסי ומסוקי קרב, טנקים וכלי טיס של צה"ל תקפו למעלה מ-150 יעדי טרור של ארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני ברחבי רצועת עזה מאז ההסלמה אתמול בצהריים. תקיפות צה"ל נמשכות גם בשעה זו.

היעדים שנתקפו בשעות הצהריים אתמול על ידי מטוסי קרב הם מנהרת טרור התקפית בדרג' תפח, ארבעה מתחמים צבאיים ברפיח ודיר אל באלח וכן עמדת תצפית של ארגון הטרור חמאס בג'בליה. בנוסף נתקפו מטרות גא"פ ובהן שתי מנהרות טרור התקפיות ברפיח, אתר לייצור אמצעי לחימה ברפיח, ארבעה מתחמים צבאיים בנציראת, רפיח ובית להיא, עמדת שיגור ירי תלול מסלול בג'בליה.

במהלך הלילה תקפו מטוסי קרב עשרות יעדי טרור נוספים של ארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני ברחבי רצועת עזה. בשעה האחרונה נתקפו גם מחסן אמצעי לחימה בחאן יונס, מתחם צבאי בזייתון ואתר לייצור אמצעי לחימה בשייח עומדאן. כמו כן כוחות זרוע הים תקפו כלי שיט ייעודי השייך לכוח הימי של חמאס במעגן נוציראת שבדרום רצועת עזה.

בשעות הבוקר הושלמה תקיפה נוספת באמצעות כלי טיס ומטוסי ומסוקי קרב של צה"ל כ-50 יעדי טרור נוספים של ארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני ברחבי רצועת עזה. בין היעדים שנתקפו מנהרת טרור התקפית בדרג' תפח, ארבעה מתחמים צבאיים בעיר עזה, בית חאנון, ג'בליה וחאן יונס וכן עמדת שיגור ירי תלול מסלול של ארגון הטרור חמאס בחאן יונס. בנוסף נתקפו מטרות גא"פ ובהן ארבעה מתחמים צבאיים, שני מתחמים בחאן יונס, ושניים נוספים בתל אלהוא ודיר אל באלח.

בנוסף, מטוסי קרב של צה"ל תקפו את מבנה תחנת הטלוויזיה "אל אקצא", הנמצא בלב העיר עזה. לדברי דובר צה"ל "המבנה מצוי בבעלות ארגון הטרור חמאס ושימש את הארגון לפעילות צבאית הכוללת העברת מסרים לפעילי טרור גם בגדה, קריאות מפורשות לביצוע פיגועי טרור והדרכה כיצד לבצע אותם. בשידורי התחנה מופיעה הסתה קשה נגד מדינת ישראל ואזרחיה, הדרכות ושיטות לביצוע פיגועים נגד אזרחים וחיילים והשגת נשק".

מטוסי קרב של צה"ל תקפו גם את משרד המודיעין הצבאי של ארגון הטרור חמאס. המשרד הינו בניין רב קומות, המשרת את פעילי המודיעין הצבאי של ארגון הטרור חמאס לאיסוף מודיעין כנגד מדינת ישראל, בשכונת אלפרקאן בצפון רצועת עזה. בדובר צה"ל ציינו כי "הפעילות הצבאית של יחידת המודיעין הצבאי בוצעה ממבנה הממוקם בלב אזור מאוכלס ובסמוך לבית ספר. היחידה אחראית לכלל תהליכי האיסוף והמחקר המודיעיני כנגד מדינת ישראל, ועל שיקוף תמונת המצב המודיעינית לבכירי הזרוע הצבאית".

במהלך הלילה תקף צה"ל גם את את מטה ביטחון הפנים של ארגון הטרור חמאס. המטה הינו מבנה רב קומות המוסווה במלון "אלאמל", עליו השתלט ארגון הטרור חמאס בסוף מבצע "צוק איתן". המבנה משמש לצרכים צבאיים ובו פועלת הנהלת ביטחון הפנים של עזה. המטה ממוקם בשכונת רימאל בצפון רצועת עזה, בלב אזור מאוכלס כחלק מניסיון להיטמע באוכלוסיה אזרחית. סמוך למטה ממוקמת שלוחה של משרד הבריאות הפלסטיני, מרפאה אזורית ונציגות דיפלומטית. לדברי דובר צה"ל המטה מוביל נסיונות חוזרים ונשנים לבצע פיגועי טרור בשטח ישראל ופועל לשם כך.

הבוקר הסתיימה תקיפת נכס טרור ייחודי נוסף של ארגון הטרור חמאס בעיר עזה, הרביעי שנתקף על ידי צה"ל מאמש. מטוסי קרב של צה"ל תקפו מבנה המשמש את הכוח הצבאי של חמאס ואת הכוח המודיעיני הצבאי של הזרוע הצבאית של חמאס. המבנה מצוי בבעלות ארגון הטרור חמאס ושימש את הארגון לפעילות צבאית הכוללת איסוף מודיעין, מחקר ופיתוח ארגון הטרור. במבנה, נמצא גם מחסן אמצעי לחימה. הבניין ממוקם בלב העיר עזה, סמוך לבתי ספר, מסגד ומתקנים דיפלומטיים ובתוכו קיים גן ילדים.

מדובר צה"ל נמסר כי "מדובר בתקיפה נוספת, רביעית במספר של נכס יחודי מרכזי של חמאס שבוצעה בהמשך לתקיפות הנרחבות שביצע צה"ל ובתגובה למתקפת הטרור שמוביל ארגון הטרור חמאס לעבר אזרחי ישראל. צה"ל נחוש לבצע את משימת ההגנה על אזרחי ישראל, ערוך ומוכן לתרחישים שונים ככל שיידרש".

‏דובר צה״ל תת אלוף רונן מנליס אמר הבוקר כי ״התקיפות ימשכו ככל שידרש ויתרחבו ככל שיצטרך ואנחנו פועלים לעבות את הכוחות לאורך הרצועה. אנחנו מעבים כוחות במספר גדודים עם סדר כח משמעותי. ובמקביל אנחנו ממשיכים במאמץ ההגנה למניעת פעילות קרקעית למנוע ביצוע פעולות טרור מהקרקע״.

לפני ואחרי

אתמול מנליס אמר כי: ״חמאס מוביל את הרצועה לחורבן וירגיש בשעות הקרובות את עוצמת התגובה של צה״ל. עד כה תקפנו מגוון רחב של יעדים. חוליות משגרי ירי תמ״ס, מתחמים צבאיים ועמדות תצפית. הניסיון לפגוע באזרחים- לא מקובל עלינו ונמשיך להגיב בעוצמה״.

משרד הבריאות הפלסטיני מפרסם כי לפחות 3 בני אדם נהרגו בתקיפות חיל האוויר בצפון הרצועה. חמאס הודיע רשמית כי הוא האחראי על שיגורי הרקטות לעבר ישראל. דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה, הזהיר הבוקר שאשדוד ובאר שבע הן היעד הבא אחרי אשקלון, אם ישראל תמשיך לתקוף מבנים אזרחיים בעזה. החמ"ל של הזרועות הצבאיות של חמאס והג'יהאד האיסאלמי הודיעו כי "המטח לאשקלון הוא תגובה לפגיעה של ישראל במבני מגורים".


תיעוד מתקיפת המטה לביטחון פנים בשכונת רימאל של ארגון הטרור חמאס


תקיפת משרד המודיעין הצבאי של ארגון הטרור חמאס כפי שתועד מתא הטייס.


תקיפת בניין הטלוויזיה של חמאס כפי שתועד מתא הטייס.