צילום דף הבית של המכלול

אחרי סינון אלפי ערכים: ב'מכלול' יוצאים במרתון יצירת תוכן חדש

אחרי סינון עשרות אלפי ערכים אנציקלופדיים, כעת יוצאים ב'מכלול' - הויקיפדיה החרדית במרתון כתיבת ערכים חדשים • בליל שישי הקרוב יערך תחרות כתיבת ערכים על העולם החרדי לגווניו השונים • מאות אלפי גולשים שואבים מ'המכלול' מידע נקי ועדכני

למעלה מ-150,000 ערכים בכל תחומי החיים, כבר מופיעים ב'המכלול' – מיזם הויקיפדיה החרדית שנועד לבנות מאגר ידע רחב ומותאם לגולש החרדי. כמו בויקיפדיה, גם במכלול הקריאה, הכתיבה והעריכה של הערכים פתוחים ונגישים לכל אחד.

האנציקלופדיה האינטרנטית בנויה על עיקרון השיתופיות, כאשר הערכים השונים מתעדכנים מעת לעת על ידי הגולשים באתר, שאפשרות העריכה זמינה לרשותם. נכון להיום, במכלול גולשים מאות אלפי חרדים, ששואבים מידע נקי ועדכני, כמו גם כלי תקשורת במגזר ואף מחוצה לו, שנעזרים במידע הקיים בו.

צוות המתנדבים של המכלול, שמונה עשרות מכלולאים פעילים, אוספים את המידע, כותבים, עורכים ומשפרים את הערכים שמתעדכנים ללא הרף. כעת, לאחר השלמת 150,000 ערכים כללים, המכלול בשיתוף עם מתחם ביזמקס – מרכז היזמות של הקהילה החרדית בירושלים, יוצאים במיזם מיוחד לצירוף מכלולאים חדשים וכתיבת מאה ערכים אנציקלופדיים חדשים על הקהילה החרדית.
מייסד המכלול הרב יוסף קמינר מציג את האנציקלופדיה החרדית בבית שגריר בריטניה
במסגרת המרתון שייערך בליל שישי הקרוב (ז' כסלו) במשך כל הלילה, החל מהשעה 19:00 בערב ועד השעה 7:00 בבוקר, יכתבו ערכים חדשים המתעדים את העולם החרדי. הערכים יעסקו בכל היבטי הקהילה החרדית, החל מההנהגה הרוחנית, הפוליטית, עולם התקשורת, הקהילות השונות, עולם התרבות החרדי וכל היבט נוסף הקשור לאורח החיים החרדי.

במהלך המרתון שיהיה פתוח לציבור הרחב (בהרשמה מראש), תתקיים סדנא מקצועית על דרכי הכתיבה והעריכה באתרי שיתוף המידע ובפרט במכלול, ויינתן ליווי של מכלולאים ותיקים לאורך כל הערב.

בין כותבי הערכים שישתתפו במרתון תתקיים תחרות על הערך המצטיין. כותב הערך הטוב ביותר יזכה מסע לקברי צדיקים באירופה, העורך השני הטוב ביותר יזכה בחופשה זוגית בצפון ובנוסף יוענקו מחשב נייד ומנוי שנתי ב'עסקן' לעורכים המצטיינים.

לדברי יוזם המכלול הרב יוסף קמינר: "בעידן של מהפכת המידע שבה כל תחומי המידע הופכים להיות במרחק לחיצה, 'המכלול' נותן פתרון מושלם ומנגיש את כל הידע הגלובלי בצורה נקיה וכשרה המתאימה לכל אדם חרדי. בשנה האחרונה הוספנו במכלול למעלה מ-100,000 ערכים מויקיפדיה תוך התאמת הערכים לעקרונות היהדות, וכעת יצאנו במבצע 'מכלול העולם החרדי' אנחנו קוראים לציבור הרחב לקחת חלק ולשתף את הגולשים בידע שברשותם".