צילום: צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

ליברמן הודיע על התפטרותו: "הפסקת האש בעזה – כניעה לטרור"

דרמה פוליטית: יו"ר 'ישראל ביתנו' הודיע בצהרים על התפטרותו מתפקיד שר הביטחון, זאת בשל מדיניותה של הממשלה בדרום. ליברמן הבהיר כי כל חברי סיעתו יפרשו מהקואליציה וקרא לקבוע תאריך לבחירות בהקדם האפשרי
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

דרמה פוליטית: שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הודיע על התפטרותו מתפקיד שר הביטחון בעקבות מדיניות הממשלה בדרום. על החלטתו מסר ליברמן לחברי סיעתו, כשמיד לאחר מכן הוא כינס מסיבת עיתונאים בה מסר הודעה מסודת לציבור.

"אני מודיע על התפטרותי מתפקיד שר הביטחון של מדינת ישראל", פתח ליברמן את דבריו. הוא הוסיף: "הפסקת האש בעזה – כניעה לטרור. זה לא סוד שהיו חילוקי דעות ביני לבין נתניהו. גם בנושא עזה וגם בנושא חאן אל אחמר.

ליברמן הדגיש כי מבחינתו היו שתי נקודות מפנה: הראשונה, העברת 15 מיליון דולר לחמאס. "אין בקרה על הכסף הזה. המשפחות של מתפרעי הגדר היו הראשונות שקיבלו את הכסף. אנחנו מעבירים חוק קיזוז משכורות למחבלים. ואז מעבירים להם כסף מזומן".

בנוסף הזכיר ליברמן את האירועים שהתרחשו אחרי ההעברת הכסף: הפגנות על הגדר, חדירה של מחבל לנתיב העשרה וסבב האש האחרון.

הנקודה השניה: הפסקת האש בעזה אחרי הסבב האחרון. "המענה ל-500 הרקטות לא היה מספיק בלשון המעטה. "אני מכיר את כל המודיעין והתירוצים על הזירה הצפונית וכו, מבחינת הסדר ההגיוני והאינטרס היה צריך קודם לסיים את הסיפור של הדרום. הרפיסות משפיעה גם על זירות אחרות".

"היה צריך להתנות את כל ההקלות ההומניטריות בהתקדמות בסוגיית השבויים ובהתחייבות של חמאס להרחיק אנשים מהגדר. בפועל אחרי שהעברנו להם כסף היו הפגנות, היתה חדירה והיה את הסבב האחרון".

ליברמן סיים: אני קורא להקדים את הבחירות ולקיים אותן באופן מיידי.

כזכור, אמש הוציאו גורמים בקבינט הודעה כי הקבינט שהתכנס לדון בהסלמה בדרום הצביע פה אחד בעד הפסקת אש. גם שר הביטחון אביגדור ליברמן, שרת המשפטים איילת שקד ושר החינות נפתלי בנט הצביעו בעד הפסקת האש.

בלשכת שר הביטחון פרסמו הודעה בעקבות הפרסומים על כך שתמך בהפסקת האש מול חמאס בה נאמר כי "התדרוכים על תמיכתו כביכול של שר הביטחון, אביגדור ליברמן, בעצירת התקיפות בעזה הן פייק ניוז. עמדתו של שר הביטחון עקבית ולא השתנתה".

כתבות קשורות

7 תגובות

 1. וְהִיא שֶׁעָמְדָה לַאֲבוֹתֵינוּ וְלָנוּ
  שֶׁלֹּא אֶחָד בִּלְבָד עָמַד עָלֵינוּ לְכַלּוֹתֵנוּ
  אֶלָּא שֶׁבְּכָל דּוֹר וָדוֹר עוֹמְדִים עָלֵינוּ לְכַלּוֹתֵנוּ
  וְהַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מַצִּילֵנוּ מִיָּדָם.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן