צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

נתניהו: "אני רואה את התמונה הכוללת שאיני יכול לשתף בה את הציבור"

ראש הממשלה נשא הבוקר נאום באזכרה השנתית לבן גוריון והגן על מדיניותו בזירה הדרומית. "מנהיג חייב להיות קשוב לרחשי הלב של העם, אבל בעת חירום הציבור אינו יכול להיות שותף לשיקולים המכריעים שיש להסתירם מהאויב מכל משמר"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השתתף הבוקר באזכרה השנתית של בן גוריון במהלכה נשא נאום שבו ניסה להגן על התנהלותו בזירה הדרומית – חרף הביקורת הנוקבת בימין.

"ברגעי מבחן, בן גוריון קיבל החלטות גורליות. לפעמים עשה זאת בניגוד לדעה הרווחת בציבור, אבל במהלך הזמן, ההחלטות הללו התבררו כנכונות", פתח נתניהו.

הוא הוסיף: "בעת שגרה, מנהיג חייב להיות קשוב לרחשי הלב של העם, ויש לנו עם חכם. אבל בעת חירום, בעת החלטות גורליות בתחום הביטחון, הציבור לעיתים אינו יכול להיות שותף לשיקולים המכריעים שיש להסתירם מהאויב מכל משמר".

לדבריו, "ברגעים אלה, מנהיגות זה לא לעשות את הדבר הקל, מנהיגות זה לעשות את הדבר הנכון, גם אם הוא קשה. מנהיגות זה לעמוד לפעמים מול ביקורת, כשאתה יודע דברים חסויים ורגישים, שאינך יכול לחלוק עם אזרחי ישראל ובמקרה זה תושבי הדרום, שאני כל כך אוהב ומעריך אותם".

"אני שומע את קולם של תושבי הדרום. האמינו לי, הם יקרים לי, דבריהם חודרים ללבי. אבל יחד עם ראשי זרועות הביטחון, אני רואה את התמונה הכוללת של ביטחון ישראל, שאינני יכול לשתפה עם הציבור. הלוואי שהייתי יכול לשתף את אזרחי ישראל בכל מה שאני יודע, אבל בביטחון ישראל – רב הנסתר על הגלוי. אויבינו התחננו להפסקת אש, והם יודעים היטב למה.

אינני יכול לפרט את תוכניותינו להמשך, אנחנו נקבע את התנאים והזמנים הנכונים למדינת ישראל, הנכונים לביטחון אזרחינו".

שקט מתוח: הפגנות בשדרות. חגיגות בעזה. חזרה לשגרה בכל הדרום

נס גלוי: הסרטון שממחיש כיצד ניצלו עשרות חיילים ממוות בטוח • צפו

2 תגובות

כנראה השיקול הוא שאין כיפת ברזל על קיסריה והוא מפחד שהחמס ישלח לשם טיל

כמו תמיד כשאין מה לענות המשפט פתיחה של כל אחד שנהיה ח"כ "מה שרואים מכאן לא רואים משם" מתי תבינו שמהרגע שאתם שם אתם כבר לא מרגישים מה שקורה כאן

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *