ראש הממשלה שוחח עם ח"כ משה גפני וסיכמו להיפגש אך "לא דיברו על תאריך לבחירות". ההערכה ביהדות התורה היא כי נתניהו רוצה להשלים את החקיקה של חוק הגיוס עוד קודם פיזור הכנסת. "סיכוי גדול שהוא ימשוך עם קואליציה צרה למשך תקופה נוספת"

ראש הממשלה בנימין נתניהו החל בשעה האחרונה בהתייעצויות עם ראשי הקואליציה ועם בכירי הליכוד, לאחר הודעת ההתפטרות של השר אביגדור ליברמן ופרישתה הצפויה של מפלגתו מהממשלה. נתניהו מבקש לייצב את הקואליציה ולאפשר לה להמשיך לפעול.

נתניהו שוחח בנושא בין השאר עם יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני בנושא. בליכוד אמרו בתגובה כי גפני ונתניהו סיכמו להיפגש אך בשיחה ספציפית זו "לא דיברו על תאריך לבחירות". ההערכה ביהדות התורה היא כי נתניהו רוצה להשלים את החקיקה של חוק הגיוס עוד קודם פיזור הכנסת.

ב'וואלה' דווח מפי בכיר ביהדות התורה שאומר כי "נראה שבינתיים נתניהו רוצה לשלוט במצב ולא ללכת לבחירות אבל בודק את כל האפשרויות. סיכוי גדול שהוא ימשוך עם קואליציה צרה למשך תקופה נוספת". גורם במפלגת "כולנו" אמר כי "ההערכה היא כי אנחנו הולכים לפיזור הכנסת תוך שבועות בודדים".

ראשי הקואליציה צפויים להתכנס ביום ראשון הקרוב. גורם בליכוד הבהיר כי תיק הביטחון יועבר "בשלב המידי" לנתניהו, זאת חרף הדרישה של יו"ר "הבית היהודי" השר נפתלי בנט לקבל לידיו את התיק כתנאי להישארות מפלגתו בקואליציה. ‏הבית היהודי יכנסו הערב ישיבת סיעה מיוחדת.

השר המקשר בין הכנסת לממשלה, יריב לוין מהליכוד, אמר כי "האחריות שלנו היא להמשך קיומה של ממשלת ימין יציבה, ולכן התפטרות שר הביטחון אינה במקומה. הממשלה תכהן כל עוד השותפים יפעלו ביחד, ומובן שלא נאפשר את ניצול המצב לסחטנות ולהתנהלות לא אחראית".

בתוך כך, שר הביטחון, אביגדור ליברמן, נפגש אחר הצהריים עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. ליברמן מברר עם אדלשטיין מהם ההליכים הדרושים לשובו לכהונה כחבר כנסת מן המניין אחרי שהתפטר במסגרת החוק הנורבגי.

ליברמן הודיע על התפטרותו: "הפסקת האש בעזה – כניעה לטרור"

בכיר בליכוד: אין טעם להקדים את הבחירות • בנט דורש את תיק הביטחון

האם ואיך תשפיע התפטרותו של ליברמן על חוק הגיוס?