לאחר ספירת קולות החיילים והנכים שבמעטפות הכפולות, הפער בין שני המועמדים לראשות עיריית ירושלים הצטמצם, אך משה ליאון ניצח את עופר ברקוביץ באלפי קולות והוא יהיה ראש עיריית ירושלים בחמש השנים הקרובות

בתום ספירת קולות המעטפות הכפולות בסיבוב השני בבחירות לראשות עיריית ירושלים – של החיילים והנכים, הוכרע סופית כי המנצח בבחירות אלו הוא המועמד משה ליאון שניצח את ירבו עופר ברקוביץ בפער של 3,765 קולות.

אמש, בשעות הקטנות של הלילה, לאחר דרמה לא קטנה, בה היה נראה תחילה כי דווקא המועמד עופר ברקוביץ הולך לנצח את הבחירות, כאשר הוביל בעקביות ועם הפרש של כמה אחוזים על משה ליאון, כשאף לאחר חציית 50% מסך הקולות שנספרו עדיין ברקוביץ הוביל.

הסיבוב השני: תיעוד החגיגה הדמוקרטית


במטהו של ברקוביץ כבר החלו ההכנות לחגיגות הצפויות ומנגד במטהו של ליאון הרגישו אווירת נכאים, כשאף הקולות שנשמעו בקרב תומכיו, היו בסגנון של "ככל הנראה במערכה הזו הפסדנו" ועוד. אך אז חלה תפנית. באזור חצות החל ליאון לסגור את הפער עם ברקוביץ ובשלב מסוים המפה השתנתה והוא לקח את ההובלה והשאיר את מתחרהו מאחור.

בתום ספירת הקולות הרגילים, התברר כי ליאון ניצח בפער של 6528. על פניו הניצחון היה נראה כוודאי, על אף קולות המעטפות הכפולות שעדיין לא נספרו באותו הזמן, מאחר והיה ברור כי גם לברקוביץ יהיה שם רוב, עדיין גם לליאון יהיה שם נתח קולות.

מספירת קולות המעטפות הכפולות הערב, כצפוי, ברקוביץ קיבל את מירב הקולות -6035, אך גם המועמד משה ליאון קיבל שם 3272 וממילא התוצאות לא השתנו. משה ליאון קבל בסך הכל 112,744 קולות – 50.85% ועופר ברקוביץ קיבל 108,979 קולות המתורגמים ל-49.15%.

ה'לחיים' של שר התורה, הטלפון של דרעי והחגיגות במטות • תיעוד מנצח