הבוקר שאחרי טלטלת ליברמן: מכתב ההתפטרות הוגש רשמית. בקואליציה מנסים לתאם פגישה בין נתניהו לבנט ובמפלגות החרדיות מעדיפים שהבחירות יוקדמו לאלתר • וגם: האם אורלי לוי תמונה לשרת חינוך ואילת שקד תשוריין בליכוד?

דריכות והמתנה: במערכת הפוליטית ממתינים בציפיה דרוכה לראות כיצד ינהג נתניהו בעקבות התפטרותו של ליברמן ופרישת 'ישראל ביתנו' מהקואליציה. מצד אחד, הסיכוי שנתניהו יעניק ליריבו הגדול בגוש הימין את תיק הביטחון היוקרתי נראית קלושה.

מאידך, בסביבת נתניהו לא סותמים את הגולל על האפשרות הזאת ומשדרים שההחלטה הסופית בענין תיפול בשעות הקרובות.

ב'כאן' דווח כי בסביבת נתניהו מגדירים את היממה הקרובה כקריטית לשאלת הקדמת הבחירות. עוד דווח כי גורמים בקואליציה מנסים לקדם פגישה בין רה"מ לשר החינוך בשעות הקרובות.

ח"כ אורי מקלב אמר הבוקר כי גם אם נתניהו ובנט יגיעו להסכמות ביניהם, הקואליציה תתקשה לאשר את חוק הגיוס. "א"א להשוות קואליציית 61 בתחילת קדנציה לקואליציה כזו שנה לפני הבחירות, תקופה רווית משברים והפגנת שרירים מצד השותפות".

ב'ידיעות אחרונות' דווח כי במפלגות החרדיות מעדיפים שנתניהו יודיע על הקדמת הבחירות כבר בימים הקרובים. הסיבה: אם הממשלה תיפול לפני פקיעת מועד חקיקת חוק הגיוס שקבע בג"ץ, הרי שזה יוארך עד לאחר הבחירות, אז – בסבירות גבוהה – יהיה קל הרבה יותר לאשר אותו.

בתוך כך, הבוקר פורסם בגל"צ כי בבית היהודי החלו לגלגל יוזמה לפי תיק הביטחון יועבר לבנט שיעביר את תיק החינוך לח"כ אורלי לוי (שפרשה מישראל ביתנו ומנהלת סיעה עצמאית) שתצטרף לקואליציה. שני הצדדים הכחישו את היוזמה.

ואילו ב'יתד נאמן' פורסם הבוקר כי גורמים בקואליציה מעריכים שהשרה שקד עשויה לקבל מקום משוריין בליכוד בתיווך ישראל ביתנו. ע"פ הדיווח, מה שמניע את המהלך זהו רצונן של שתי המפלגות להתחזק על חשבון 'הבית היהודי'. גם הדיווח הזה הוכחש ע"י כל הצדדים.

בתמונה: מכתב ההתפטרות שהגיש ליברמן