רה"מ מקיים סבב פגישות עם ראשי מפלגות הקואליציה במטרה להכריע כבר בשעות הקרובות בשאלת הקדמת הבחירות • כחלון המליץ לנתניהו ללכת לבחירות, גם דרעי בדעה דומה, בעוד ליצמן סבור שיש להיענות לדרישת בנט ולהמשיך עם קואליציה צרה

הדרמה הפוליטית בעקבות התפטרות ליברמן: בכיר בקואליציה אומר כעת לערוץ 20 כי ההכרעה האם ללכת לבחירות או להמשיך "לסחוב" עם הקואליציה הנוכחית במתכונתה הצרה תתקבל כבר בשעות הקרובות.

בינתיים מקיים ראש הממשלה סבב פגישות עם שותפיו הקואליציונים כדי לשמוע מהם את עמדתם ולגבש באופן סופי את החלטתו.

שר האוצר, משה כחלון, אמר לראש הממשלה כי במצב הנוכחי הדבר הנכון ביותר עבור אזרחי ישראל וכלכלת ישראל הוא ללכת לבחירות מוקדם ככל הניתן. בפגישה אמר כחלון כי היציבות הנדרשת בעת הזאת לא ניתנת להשגה במצב הנוכחי ולכן המעשה האחראי ביותר הוא הקמת ממשלה חדשה, חזקה ויציבה. כחלון הבהיר כי הוא מוכן להוביל את המהלך בתיאום עם שאר גורמי הקואליציה.

ב'קול ברמה' דווח כי בפגישתו עם השר דרעי צפוי יו"ר ש"ס לאותת לנתניהו כי אין לו התנגדות לבחירות בנקודת הזמן הזאת. דרעי ידגיש כי הוא מוכן לתת צ'אנס לקואליציה צרה, אך יסייג שהוא פסימי מאוד באשר לסיכויי הישרדותה.

ליברמן הגיש את מכתב ההתפטרות • גוברת ההערכה: הבחירות יוקדמו


בהמשך ייפגש נתניהו עם ליצמן שצפוי להציג עמדה מעט שונה. ע"פ הדיווח, ליצמן צפוי להמליץ לנתניהו להיענות לדרישת השר בנט ולמנות אותו לתפקיד שר הביטחון.

ליצמן גם צפוי להבהיר לראש הממשלה כי הוא אינו רואה בכך שהקואליציה תתפקד עם רוב דחוק עד למועד הבחירות הקבוע בחוק.

יצוין כי המלצתו של ליצמן בענין בנט משתלבת היטב עם הציר הפוליטי המשותף בין השניים עליו דיווחנו בעבר ראו הרחבה כאן.

דיווח: בחירות בקרוב ולאחריהן ברית בנט – ליצמן