יו"ר 'דגל התורה' מסכם בסיפוק את הישגי מפלגתו במערכת הבחירות לרשויות המקומיות, מבהיר שההליכה הנפרדת היתה לשם בירור ולא לשם מחלוקת, סוגר חשבון עם ברקת ויונה יהב ומתייחס לראשונה לאפשרות של ריצה נפרדת בבחירות הארציות

קשה להמעיט בשורת ההישגים המרשימה של מפלגת 'דגל התורה' בבחירות לרשויות המקומיות: 6 נציגים במועצת העיר בירושלים, 4 בביתר, ראשי עיר בבני ברק ובמודיעין עילית, הדחתו של יונה יהב בחיפה והכפלת כוחה של 'דגל התורה' במועצה, בחירתו של שוקי אוחנה בצפת והדובדבן שבקצפת: הניצחון של משה ליאון בירושלים.

בדברים שהתפרסמו הבוקר ב'יתד נאמן' סיכם גפני בסיפוק את ההישגים הרבים של המפלגה, תוך שהוא מתייחס לנקודת הפתיחה הקשה של מערכת הבחירות, ההתגייסות בשטח, ההישגים והמשמעויות. "זה לא סוד שהיה כאן משבר. אנשים הלכו שפופים והיתה תחושה שהזכירה את הימים שלפני הקמת דגל התורה. תחושה כאילו אין חלילה הנהגה ל'דגל התורה' ואין אחדות בתוך שורותיה. וזה הנס שקרה לנו עכשיו. כעת כולם יודעים ומרגישים, גם בתוך הבית פנימה וגם בחוץ שהכל חזר לקדמותו".

לדבריו, "לדגל התורה יש הנהגה, הנהגת גדולי ישראל שליט"א ובראשם רשכבה"ג מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א ורבינו מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א, יש למפלגה ראשי ישיבות, רבנים, שליחי ציבור, אנחנו כיום יותר חזקים ועוצמתיים ממה שהיינו אז בתשמ"ט. וזה הדבר הכי  חשוב שקרה כאן בכל המערכה הזאת".

ה'לחיים' של שר התורה, הטלפון של דרעי והחגיגות במטות • תיעוד מנצח


על הריצה הנפרדת בערים רבות אמר גפני: "נוצר מצב של אפליה קשה כלפי הציבור שלנו בכמה מקומות בארץ, וראינו שאין ברירה אלא ללכת לבד. וכשגדולי ישראל הכריעו כך זה לא היה קל. אבל זו ההחלטה שהתקבלה…אמרנו וחזרנו ואמרנו, שמה שאנחנו עושים זה לא פילוג אלא צעד הכרחי לדעת את כוחנו ולעמוד על מה שמגיע לנו. היה הכרח להבהיר את המציאות שכולנו ידענו אותה, שיש לנו רוב, גם בירושלים. והתוצאה מדברת בעד עצמה: אנחנו קבלנו ששה מנדטים ואגו"י קיבלה שלושה".

גפני מדגיש: "אנשים ניסו לתת לזה צבע של מחלוקת בין חסידים לליטאים וזה ממש לא כך. הנה היכן שלא היה הכרח, המשכנו ללכת יד ביד עם אגו"י, כך עשינו בבני ברק, במודיעין עילית, בבית שמש, בפתח תקוה ובמקומות רבים נוספים. היו מקומות אחרים בהם נוצר מצב שהיה הכרח ללכת בנפרד, אבל מדובר בצעד שנועד למטרה מסוימת ולא לפירוד. אמרתי את זה גם אתמול אחרי הניצחון ואני חוזר ואומר זאת שוב: אנחנו סיימנו את מערכת הבחירות. הבחירות הן לא מטרה אלא רק אינדיקציה לדעת את גודלנו ולעשות צדק. וברגע שזה הסתיים, מבחינתנו הכל מאחורינו ואנחנו קוראים לאגו"י לפעול יחד להמשיך יחד גם במישור הארצי וגם במוניציפלי".

על שאלת הריצה הנפרדת בבחירות הארציות אומר גפני: "בנושא הזה לא אני קובע ולא אני מחליט. יש לנו הנהגה. אני רק יכול לשער שההנחיה תהיה להמשיך ללכת יחד…יש לנו את האפשרות התיאורטית ללכת לבד אבל אנחנו לא רוצים ללכת לבד. הוכחנו שאנחנו יכולים לעשות זאת אם נקבל הוראה כזאת, אבל כרגע לא נראה שזה הכיוון".

לא רק ירושלים ובית שמש: התוצאות בריכוזים החרדיים – לראשות ולמועצה


פרק נרחב בראיון מתייחס להישגים הדרמטיים שרשמה המפלגה בירושלים ובחיפה: "הציבור הליטאי בירושלים היה למרמס במשך עשר שנים. היה כאן ראש עיריה שקבע מדיניות שבשכונות מעורבות לא ייבנו תלמודי תורה ולא בתי ספר. במשך עשר שנים זה היה כך אבל עכשיו זה ייפסק. אנחנו חלק מההנהגה העירונית ולא יהיה דבר כזה.

המדיניות עכשיו לא תפלה אף אחד. אנחנו לא רוצים להפלות אף אחד חלילה אבל אנחנו נדאג שהזכויות שלנו יישמרו. שציבור בני התורה והציבור הנלווה אליו כמו מוסדות הקירוב וכדו', יקבלו את המגיע להם במלואו באופן שוויוני וצודק כמו שאר האוכלוסיות. אנחנו לא מתכוונים להצר את צעדיו של אף אחד חלילה, אנחנו רק נדאג שאף אחד לא יצר את צעדינו".

"בימים הקרובים אקיים שיחות עם הנציגים שלנו ועם ראש העיריה הנבחר מר משה ליאון ונעשה מאמץ שתורכב קואליציה הוגנת בה נשלב את כל מי שאפשר יהיה לשלב, כל מי שיתנהל איתנו באופן הוגן ונורמלי", כך גפני.

בענין חיפה אומר גפני: "היו לנו צרות צרורות במשך 15 שנה מראש עיריה שרדף אותנו ופגע בנו בצורה שלא היתה כדוגמתה בשום מקום בארץ. אנחנו היינו בטוחים שהשותפים הטבעיים שלנו במשך כל השנים לא ירעו לנו. הרי מצד הלויאליות הם היו אמורים לגבות אותנו, אבל פתאום בלי שיזמנו את זה הם החליטו לא לעשות זאת ולכן הוכרע ללכת שם לבד.

הנה עינינו הרואות את המציאות. בסייעתא דשמיא קבלנו שם שני מנדטים והשותפים שלנו קבלו בקושי מנדט כל אחד. אנחנו יחד עם תושבי חיפה הורדנו את יהב מראשות העיריה, הפכנו להיות המפלגה החרדית הגדולה בחיפה. עצרנו את התהליך הנורא הזה של המלחמה נגדנו ואפשר לראות את זה בכל שכונות העיר ובפרט בקרית שמואל, בבית הספר של הקירוב, שם אף אחד לא פעל חוץ מאתנו".

צדיק גוזר • צפו: כשמרן הגר"ח קנייבסקי צפה את המפלה של יהב


"התברר שהציבור שנלחם עבור 'דגל התורה' הוא ציבור איכותי. הסתובבתי במטות בשטח וראיתי גם בחיפה וגם בירושלים, גם בסיבוב הראשון וגם בסיבוב השני, ראיתי את האברכים והבחורים עם הלהט וההתלהבות, את המסירות של בנות הסמינרים במטה הנשים, יש לנו ציבור גדול ואיכותי כפי שאין בשום מקום אחר", מסכם גפני.