הליכוד ממשיך במגמת ההיחלשות, ישראל ביתנו ממשיכה להתחזק, נתניהו עדיין המתאים ביותר לכהן כראש ממשלה אך רק 60% ממצביעי הליכוד חושבים כך, רק 15% ממצביעי המחנ"צ חושבי שגבאי מתאים לכהן ר"מ, ורוב התומכים של נתניהו שומרי מסורת עד חרדים

יממה לאחר ההתפטרות של שר הביטחון אביגדור ליברמן והמגמה שהחלה בסקר שפורם אמש ב'חדשות 10' נמשכת היום בסקר שמפורסם ב'חדשות 20' לפיו מפלגתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן מתחזק והליכוד נחלש. על פי הסקר הליכוד מקבל מכמו בסקר אתמול 29 מנדטים, ישראל ביתנו אף מתחזקת יותר ומקבלת על פי הסקר שמונה מנדטים.

הליכוד נחלש מעט ובני גנץ מתמקם במקום השני • סקר מנדטים

על פי הסקר מפלגת יש עתיד מקבלת 16 מנדטים, הרשימה הערבית המשותפת 12, הבית היהודי (שדורשת את תיק הביטחון) 11, כולנו בראשות משה כחלון 8, יהדות התורה 8, מפלגת של אורלי לוי אבוקסיס 6, מרצ 6, שס 5 מנדטים. מפלגתו של בני גנץ לא נסקרת בסקר הערב אך לפי הסקר שפורסם אמש הוא מקבל 15 מנדטים, על חשבון הליכוד (5), יש עתיד (5), המחנה הציוני (3), ומהבית היהודי וממרצ הוא לוקח מנדט אחד מכל אחד.

על פי הסקר, האדם המתאים ביותר לכהן בתפקיד ראש הממשלה הוא בנימין נתניהו עם 30% מהציבור שרואה בו את האדם המתאים ביותר להוביל את המדינה, ל 29% אין דעה, 15% בני גנץ, 9% יאיר לפיד, 8% נפתלי בנט, 5% ליברמן, 4% אבי גבאי.

מפילוח התוצאות עולה כי רק 60% ממצביעי הליכוד רואים בנתניהו כמתאים ביותר לכהן כראש ממשלה, 23% ציינו מועמד אחר וליתר אין דעה. במחנה הציוני רק 15% ציינו את גבאי, 36% ממצביעי מפלגת העבודה חושבים שבני גנץ מתאים ביותר לתפקיד ראש הממשלה. 36% ממצביעי יש עתיד חושבים שלפיד מתאים לתפקיד, 16% מהם חושבים שגנ"ץ מתאים יותר ו10% מהם חושבים שנתניהו. בישראל ביתנו 30% ציינו את ליברמן, 20% את נתניהו, 10% את בנט. בכולנו 28% תומכים בגנץ, 18% נתניהו.

רוב תומכי נתניהו הגדירו את עצמם כמסורתיים, דתיים או חרדים. בקרב החילונים גנץ מוביל עם 22% שחושבים שהוא המתאים ביותר לתפקיד ראש הממשלה, אחריו נתניהו עם 18% תמיכה.

בחירות או קואליציית 61? בנט מרכך את האיום; ליברמן נפרד מהקריה