צילום אילוסטרציה: נתי שוחט / פלאש 90

הפעולה שהסתבכה • דיווח: הלוחמים שהו בעזה יממה לפני שזוהו

עיתון היוצא לאור בכווית מפרסם פרטים חדשים על פעולות הכוח המיוחד של צה"ל בעומק הרצועה. מהפרטים עולה כי הכוח שהה בשטח הרצועה במשך יממה וכי "אין זו הפעם העראשונה שכוחות מיוחדים של צה"ל פועלים בעומק השטח"


(בוידאו: תיעוד פלסטיני של חילופי האש בין הכוח המיוחד לאנשי חמאס)

הפעולה שהסתבכה בעומק שטח הרצועה: עיתון היוצא לאור בכווית מפרסם מפי גורמי מודיעין פרטים חדשים על פעולת הכוח המיוחד של צה"ל בשטח הרצועה שהסתיימה בחיסולם של 7 אנשי חמאס ובמותו של סא"ל מ', מה שהוביל לסבב אש אלים בדרום.

תיעוד מעזה: זירות ההיתקלות בין הכוח המיוחד לחוליית חמאס


ע"פ הדיווח, הכוח המיוחד שהה בביתו של סייען מקומי המתגורר בחאן יונס במשך יממה לפני שהפעולה יצאה לדרך.

בהמשך, עם תחילת הפעולה, כשהכוח זוהה ע"י אנשי חמאס התפתח קרב יריות בין הכוח לבין החמאסניקים, קרב שהסתיים כזכור במותו של סא"ל מ' ובחיסולם של 7 אנשי חמאס.

המקורות המודיעינים מציינים שאין זו הפעם הראשונה שבה כוח ישראלי שוהה במעמקי הרצועה ומבצע בה פעולות שונות.

לדבריהם, בעקבות האירועים פתח חמאס במבצע רחב נגד חשודים בשיתוף פעולה עם ישראל במסגרתו נעצרו מספר אזרחים, שהודו בהמשך במיוחס להם.

זהות הקצין שנפל ומטרת הפעולה יישארו חסויים; "יבוא יום ומלוא גבורתו יסופר"


כזכור, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסר בעקבות האירוע בעזה: "‏אני מרכין את ראשי בנפול סא"ל מ', לוחם מהולל שנפל הלילה בפעולת צה"ל ברצועת עזה. יבוא יום ומלוא גבורתו של סא"ל מ' יסופר. אזרחי ישראל חבים לו חוב עצום. כוחותינו פעלו הלילה בגבורה ובאומץ לב. אני מצדיע לו, למשפחתו ולחבריו לנשק".

הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט מסר: "כוח מיוחד של צה"ל פעל הלילה במבצע בעל חשיבות גבוהה לביטחון ישראל. הכוח וכוחות חיל-האוויר ניהלו קרב אמיץ בקור רוח ובגבורה. מצדיע לכוחות. צה״ל חייב לסגן-אלוף מ׳ יותר משניתן לספר. מחבק את משפחתו ומאחל החלמה לקצין צה״ל הפצוע".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *