בעקבות שלג הכבד בארה"ב יצאו שני טיסות מניו יורק לישראל באיחור משמעותי ומסתמן כי לא יספיקו להגיע לישראל לפני שבת. ככל הנראה המטוסים ינחתו ביוון ובאיטליה שם ישהו היהודים בסיוע בתי חב"ד המקומיים. במקביל, דרמה גם במוסקבה

בשעה זו עושים את דרכם לעבר ישראל שני מטוסי 'אל על' שיצאו באיחור משמעותי מניו יורק בעקבות שלג כבר שירד במדינה ועיקב את ההמראות. העיתונאי הדתי יהודה שלינגר מ'ישראל היום' שנמצא על אחת מהטיסות דיווח על הדרמה משדה התעופה וכתב כי "שתי טיסות אל על מתעכבות בגלל השלג. אחת תנחת (אולי) בשתיים. השניה בארבע (אם לא יותר). נוסעים דתיים מועברים מהטיסה המאוחרת".

על פי הדיווחים מדובר ב-2 טיסות מניו יורק, מטוס אחד ובו נוסעים חרדים צפוי לנחות רק אחרי השקיעה והמטוס השני עליו נמצאים הגאון רב שלום בער סורוצקין והרב פרוינד מקריית ספר צפוי לנחות ב-16.20 סמוך ממש לשקיעה לפני שבת. לפני הטיסה התחייבו לרב סורוצקין כי ינחתו ב-15 בצהריים. הרב הבהיר כי הנוסעים יוכלו לשהות במתחם הישיבה בראשל״צ.

כעת לאור האיחור המשמעותי דנים בהנהלת החברה באפשרות להנחית את המטוס באירופה. מסתמן כי טיסת 008 תנחת בשעה 15:00 מקומי ברומא. טיסה 002- שיש עליה 70 דתיים תנחת באתונה בשעה 14:45 וישהו בשבת בשדה תעופה במלון סופיטל. בתי החב״ד המקומיים יסייעו ליהודים להעביר את השבת בניכר.

בתוך כך, גם במוסקבה מסתמנת דרמה השבת כשכחמישים נוסעים שנתקעו בשדה התעופה במוסקבה בדרך לישראל מטופלים במסירות ע״י שלוחי חב״ד במוסקבה. למרות הלחץ הגדול הצליחו לסייע ולארגן מקומות אירוח מכובדים ומרווחים. קבוצה של נוסעים, במלון ליד ביהכנ״ס המרכזי ״מארינה רושצ׳ה״, קבוצה אחרת במלון ליד שדה התעופה, ואלו שאין להם אפשרות כניסה לרוסיה – יישארו בשדה. מזון לכל סעודות השבת, מאורגן בשעה זו מטעם המטבח המרכזי של המרכז היהודי ״מארינה רושצ׳ה״ בכשרות המהודרת של רבה של רוסיה הגר״ב לאזאר.