על פי תוצאות הסקר העם מסכים עם ליברמן, לא חושב שבנט מתאים להיות שר הביטחון וחושב שנכון ללכת לבחירות. עם זאת, ליברמן נחלש בסקר, הליכוד שומר על כוחו, הבית היהודי מתחזק • במידה וגנץ מצטרף למחנ"צ היא מכפילה את כוחה, על חשבון הימין

טרם ברור אם המערכת הפוליטית הולכת לבחירות אך כלי התקשורת כבר ממהרים לפרסם סקרים המנסים ללמוד כיצד תראה הכנסת הבאה. בינתיים, הציבור גם נשאל מה דעתו על הצעדים שהובילו (ככל הנראה) להתפרקות הממשלה. הערב תוצאות סקר 'החדשות'.

לפי סקר המנדטים, נראה שהעם בישראל מסכים עם שר הביטחון המתפטר אביגדור ליברמן, 59% סבורים שהחלטתו להתפטר היתה צעד נכון, 49% מסכימים עם טענתו שהתפטר בעקבות חוסר הסכמה עם החלטות הקבינט, 51% סבורים שזה יהיה צעד לא נכון לתת לבנט את תפקיד שר הביטחון, 53% מהציבור סבורים כמהו שההתפחויות הפוליטיות מצדיקות את הקדמת הבחירות. עם זאת, למרות הכל, על פי הסקר מפלגתו של ליברמן מקבלת רק 6 מנדטים.

ולתוצאות הסקר במלואם. "האם לדעתך ההתפטרות של שר הביטחון אביגדור ליברמן, היתה צעד נכון?" נשאלו הנסקרים. 59% השיבו שהצעד היה נכון, 26% השיבו שלא נכון 15% לא יודע.

"מהו דעתך המניע העיקרי להתפטרות של שר הביטחון אביגדור ליברמן?" נשאלו עוד. 49% סבורים כי מדובר בחוסר הסכמה עם החלטות הקבינט, 36% סבורים שמדובר בשיקולים אישיים – פוליטיים, 11% לא יודע ו4% סבורים שהתפטר בשל חילוקי דעות עם הצבא.

"האם לדעתך נכון לתת לשר נפתלי בנט את תיק הביטחון?". 51% סבורים שזה יהיה צעד לא נכון, 25% לא יודע, ורק 24% מהציבור חושב שנכון לתת לבנט את התפקיד הנחשק.

"האם לדעתך ההתפחויות הפוליטיות מצדיקות את הקדמת הבחירות לכנסת?". 53% סבורים שכן, 32% סוברים שזה לא מצדיק, 15% לא יודע.

על פי הסקר הליכוד מקבל 30 מנדטים, יש עתיד 18, המחנה הציוני 12, הרשימה המשותפת 12, בית היהודי 10, כולנו 8, שס 7, ישראל ביתנו 6, אורלי לוי אבקסיס 6, יהדות התורה 6, מר"צ 5.

לו בני גנץ מצטרף למחנה הציוני המפלגה נוסקת ל24 מנדטים, הליכוד יורד ל26 מנדטים, יש עתיד יורדת 14, הרשימה המשותפת 12, הבית היהודי 9, שס 7, כולנו 7, יהדות התורה 6, אורלי לוי אב'סיס 5, מרצ 4.