אחרי מטח הטילים שנורו בשבוע האחרון, בחמאס מאיימים על שראל ואומרים: "גוש דן היא הבאה בתור. המטח הראשון שיכה את תל אביב יפתיע את ישראל" • מנהיג חמאס, יחיא סינוואר, הציג אקדח עם משתיק קול של לוחמי היחידה המיוחדת

ביממה האחרונה, פנה מנהיג החמאס בעזה יחיא סינוואר לממשלת ישראל, על רקע המתיחות האחרונה שהייתה השבוע, ואיים כי מטח הרקטות הבא מרצועת עזה יגיע לתל אביב ולערי גוש דן.

"שוחחתי עם מוחמד דף (מפקד הזרוע הצבאית של חמאס) והוא אמר לי שכל תקרית עם האויב מקרבת אותנו להבטחה של העולם הבא – סילוק הכיבוש", אמר סינוואר והוסיף כי "דף ביקש למסור שתל אביב וגוש דן הן הבאות בתור. המטח הראשון שיכה את תל אביב יפתיע את ישראל".

במהלך דבריו הציג סינוואר אקדח עם משתיק קול, שלטענתו שייך ללוחמי היחידה המיוחדת שהשתתפו במבצע שנכשל השבוע ברצועת עזה. "מה ההנהגה הישראלית חשבה כשהיא אפשרה את הכנסת הסולר, המענק הקטארי לתשלום משכורות הפקידים ולטובת המשפחות הנזקקות? שנמכור את הדם שלנו בעבור סולר ודולרים?", שאל מנהיג ארגון הטרור והוסיף: "הם התאכזבו ומטרותיהם התבדו".

סינוואר אף פנה לנתניהו ולשר הביטחון העתידי ואמר: "אנחנו להוטים לשבור את המצור ולהעניק חיים הוגנים לעמנו שבידו הנשק בעזה. אני פונה לנתניהו ולמי שימונה לשר הביטחון הבא, רצועת עזה נושאת את הרעל ורצועת עזה תוביל אתכם למוות".

כזכור, במהלך השבוע האחרון שוגרו מרצועת עזה אל עבר ישראל מאות רקטות אל עבר ערי הדרום וחלקם פגעו פגיעות ישירות בדירות מגורים. מטח הטילים פרץ לאחר מבצע צבאי שנכשל בתוככי רצועת עזה, ממנה אף נהרג חייל אחד ונפצע באורח אנוש חייל נוסף ומלבד זאת, מפגיעת אחד הטילים באשקלון, נהרג אזרח פלסטיני ששהה בישראל. לאחר מספר ימים מתוחים בישראל ובחמאס הגיעו להסכם רגיעה והפסקת אש ובעקבות כך שר הביטחון אביגדור ליברמן הודיע על התפטרותו מהתפקיד ופרישת מפלגתו מהקואליציה.

צה"ל תקף 150 יעדים: ״התקיפות ימשכו ויתרחבו" • צפו

תיעוד מעזה: זירות ההיתקלות בין הכוח המיוחד לחוליית חמאס