צילום: פלאש 90

בנט וכחלון: אין היתכנות לקואליציה צרה; הולכים לבחירות

במהלך ראיונות שהעניקו אמש השרים משה כחלון ונפתלי בנט, הם חיזקו כל אחד את טענותיו של השני וטענו כי הסיכוי להמשך תפקודה של הקואליציה קלושים מאוד • בסיבת נתניהו הגיבו: "אין סיבה ללכת לבחירות בנט חייב לגלות אחריות; אם סיעת כולנו לא תפיל את הממשלה - יש ממשלה".

כתבות נוספות בנושא:

סערת החופשה המשפחתית: בנט לא מתנצל ומבהיר: "לא כל החלטה מושלמת"
האלימות החברה הערבית: מצלמת הגוף תיעדה מרדף דרמטי בנשקים שלופים • צפו
הירי באום אל-פחם - במשטרה מבהירים: "לא ירתיע אותנו מלפעול בחברה הערבית"
העגלה הריקה מול העגלה המלאה • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
 • למרכז הרפואי במרכז הארץ דרוש/ה מנהל/ת שירות

  תוכן מקודם

 • "כל אחד זקוק לקבל" התובנה הפשוטה שתאיר לכם את החג

  תוכן מקודם

 • גדול הדור מבקש למען אברך חולה: "להחזיקם ולהחיותם"

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הסיבה שגרמה לצוות הרפואי לשחרר חולה אונקולוגית

  תוכן מקודם

אמש, מוצאי שבת, התראיין שר החינוך ויושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט, לתכנית 'פגוש את העיתונות' וטען כי בפגישה שהתקיימה בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו אמש, יום שישי, הסכים נתניהו להעביר לידיו את תיק הביטחון.

במהלך הראיון טען השר בנט כי הדבר הנכון בעיניו כעת הוא ללכת לבחירות מאחר ואין ממשלה ובוודאי שאין ממשלת ימין, כך על פי דבריו, כשהוא אף העריך כי בעקבות המרד בקואליציה, על אף ניסיונות נתניהו לקיים את הממשלה, היא לא תשרוד.

שר החינוך אף התייחס להתפטרות שר הביטחון אביגדור ליברמן מתפקידו ותקף אותו כאשמר, כי "ליברמן הפיל את הממשלה. לא רק שהוא הרס את הביטחון אלא גם הסיר אחריות‎", אך במקביל גם תקף את הממשלה על חוסר ימניותה ואמר, כי "ממשלה שלא מפנה את חאן אל אחמר ולא מרתיעה מחבלים, אינה ממשלת ימין. לדעתי הולכים לבחירות וכחלון צדק במה שאמר". ‎

השר בנט המשיך ותקף את אביגדור לברמן ואמר: "זה הסיפור של הבחירות הקרובות. הסוגיה המרכזית איננה מי יהיה ראש הממשלה הבא כי הוא יהיה נתניהו. השאלה היא אם נוכל למשוך ימינה מול ליברמן שכל הזמן מושך שמאלה. ליברמן הוא זה שהלך ופגש את הקטרים ובנה את כל הדבר הזה, כשאנחנו נלחמנו לירות באותם משגרי בלונים שליברמן רצה להכיל".

בהמשך התיייחס יו"ר הבית היהודי להתנהלות ליברמן כשר ביטחון ולרצונו להיכנס לתפקיד זה במקומו: "לפני שנתיים ליברמן ירש מצב שחמאס היה מורתע. בשבוע האחרון ירו עלינו 470 רקטות. אני בא לשנות את כל נתיב הספינה, כי זה מה שאני יודע לעשות. לא הייתי עוזב את התפקיד (שר החינוך. ב.ב.) לשום תפקיד אחר מלבד שר הביטחון, כי אנחנו במשבר אמון ביטחוני שהפסקנו להאמין ביכולת שלנו לנצח. אני אומר יש מה לעשות נגד חמאס, יש איך לשנות את המצב, אפשר לחזור לנצח. יש לנו צבא מצוין, יש רמטכ"ל מצוין, אבל צריך הנהגה אחרת".

בסביבתו של ראש הממשלה דחו את דבריו של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ואמרו, כי "אין סיבה ללכת לבחירות ואסור להפיל את ממשלת הימין. בנט חייב לגלות אחריות ולא לתת יד להפלת הממשלה שיכולה לכהן עוד כשנה".

בנוסף לבנט, אמש התראיין שר האוצר ויו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון, ל'חברת החדשות' ואמר: "קרה משהו, שר ביטחון נטש, אין מקום לספינים. אנחנו בסכנה של הפקרות תקציבית. אני בוגר הספינים של נתניהו, שיפסיקו לאיים. איומים זה טוב לחברי הליכוד. אני שותף שלהם, לא עובד שם. לא אפקיר את הכלכלה או האזרחים בשביל עוד חודשיים שלושה בממשלה".

במהלך הראיון הבהיר השא כחלון כי אין בכוונתו להתערב במינוי שר הביטחון החדש לאחר התפטרותו של ליברמן, אך הוא צפוי להיפגש עם נתניהו מחר (היום, יום ראשון) תוך שאמר, כי אם נתניהו "לא ישלוף שפן מהכובע, למרות שאין כבר כובע ולא שפן, הולכים לבחירות".

"אני מגיע לפגישה מחר כדי לשמוע מה יש לו להגיד, אבל אני חושב שנפתלי בנט צודק ואין אפשרות להתעלם ממה שקרה פה, לא באמצעות ספינים ולא באמצעות ציוצים", אמר כחלון. "מפלגה מאוד חשובה בקואליציה נטשה, 5 מנדטים, ונשארנו עם 61. אין היתכנות לקואליציה של 61 חברי כנסת, ודאי שלא בשנה האחרונה של הממשלה".

במהלך הראיון אף קבע כחלון, כי "מדינת ישראל נמצאת כבר בבחירות, שר ביטחון פרש, אין לזה קשר לביטחון. ואין לי ספק שתהיה ממשלת ימין גם בפעם הבאה. יקימו ממשלת ימין רחבה ונוכל לקבל החלטות. אני רוצה גם בממשלה הבאה את תיק האוצר ואני מעריך שהבחירות ייערכו בחודש מרץ. אני מאחל למדינת ישראל שכל הזירות יהיו בטוחות כמו הכלכלה". בנוסף, אמר כחלון, כי לא ימליץ על נתניהו שירכיב את הממשלה הבאה באופן אוטומטי, אלא ראשית רוצה לדעת מי יהיו המועמדים ומה תהיה האג'נדה שלהם.

בלשכת נתניהו הגיבו אף לדבריו של כחלון ואמרו: "בבוקר יפגש ראש הממשלה עם משה כחלון לפגישה מכרעת לפני ישיבת הממשלה, בניסיון אחרון לשכנע אותו לא להפיל את הממשלה. אם סיעת כולנו לא תפיל את הממשלה – יש ממשלה. אסור להפיל ממשלת ימין. כל חברי סיעת הליכוד מעוניינים להמשיך לשרת את המדינה שנה שלמה נוספת, עד סיום הקדנציה בנובמבר 2019".

על פי ההערכות, לאחר התפטרות אביגדור ליברמן מתפקיד שר הביטחון ופרישת סיעת ישראל ביתנו מהקואליציה, ככל הנראה הממשלה לא תשרוד והתאריך המסתמן לקיום הבחירות הבאות הוא ה-26 במרץ בשנה האזרחית החדשה – 2019.

הכתבות המעניינות ביותר

פרסום ראשון: העסקנים מובילים יוזמה דרמטית בשוק הסלולר הכשר
הדלקת נרות חנוכה בחצה"ק שאץ ויז'ניץ • גלריה
וְקָבְעוּ שְׁמוֹנַת יְמֵי חֲנֻכָּה • מסיבת חנוכה לילדי הת''ת מתיבתא
עָשִֹׂיתָ תְּשׁוּעָה גְדוֹלָה • מרן הגר"ח קנייבסקי בהדלקת נרות חנוכה
וְצִוָּנוּ לְהַדְלִיק • הדלקת נרות חנוכה בחצה"ק בוטושאן
אוֹרִים גְּדֹלִים • הדלקת נרות חנוכה בחצה"ק נדבורנה
גאב"ד מערב בני ברק בהדלקת נרות חנוכה • גלריה
הכלים אצלך! צא לדרך! / רענון עסקי מאת צבי סילבר
פינה לשבת: המגיד החסידי הרב יעקב שלמה לוי • צפו
מספר המאומתים בזן אומיקרון עלה ל-7; כמה מחוסנים ומי עם סימפטומים?
פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
פרשת מקץ • המגיד הירושלמי רבי אשר דרוק • צפו
דרמה בתרגיל אימונים: הגלגל לא נפתח; עוצר טיסות במערך ה-F15
הערבים שחסמו את הכביש והחנוכייה של בוריס גו'נסון • עשרת הסרטונים הנצפים
תּוֹרָה מִצִּיּוֹן • הגרש"מ עמאר בשיחה על פרשת מקץ
פרשת מקץ • צפו בשיחתו של רבי בן ציון מוצפי שליט"א
מחקר בבריטניה מוכיח: מנת הבוסטר נגד הקורונה עשויה להגן מפני ה"אומיקרון"
ספאם ציבורי ועדות דרמטית: כשאין ציפיות אין הפתעות / שמואל קרמרסקי

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו