צילום: צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

נתניהו בודק: בנט לביטחון, גיוס ח"כים מהאופוזיציה ושיתוק החקיקה הפרטית

שעות לפני פגישת נתניהו-כחלון דיווח כי רה"מ בוחן מתווה חדש לפתרון המשבר • שקד: מינוי בנט לשר ביטחון - ההצדקה היחידה להמשך כהונת הממשלה" • נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "בתקופה ביטחונית רגישה זו לא צריך ולא נכון ללכת לבחירות"
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם


שעות לפני פגישת נתניהו וכחלון המערכת הפוליטית דרוכה לקראת הקדמת הבחירות ו/או מפנה דרמטי שיבטיח את המשך דרכה של הקואליציה ברגע האחרון.

העיתונאי ספי עובדיה מפרסם כעת על מתווה חדש אותו מנסה רה"מ לקדם כעת. ע"פ הדיווח, "מאתמול בלילה נתניהו מנסה לגבש חבילת הסכמות ופועל טלפונית מול ראשי המפלגות להביא להסכמה של השותפות לקיים את הממשלה עד נובמבר שנה הבאה".

הסעיפים המרכזיים לפי עובדיה: מינוי בנט לשר ביטחון עד נובמבר 19. שיתוק החקיקה הכלכלית הפרטית כדי למנוע סחטנות בקואלציה צרה. ניסיון לגייס ח"כים מורדים משורות האופוזיציה על מנת לעבות את הרוב בכנסת

"בשלב בזה ההערכות בקואלציה שהסיכוי למנוע את הקדמת הבחירות נמוך", הוא מציין.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בפתח ישיבת הממשלה הבוקר: "הערב אפגש עם שר האוצר כחלון ואנסה לשכנע אותו לא להפיל את הממשלה. בתקופה ביטחונית רגישה זו לא צריך ולא נכון ללכת לבחירות. צריך לעשות כל מה שניתן כדי להימנע מחזרה על הטעויות".

בתוך כך, סיעת 'ישראל ביתנו' הגישה הבוקר הצעת חוק לפיזור הכנסת. כפי שדווח קודם כחלון ובנט סיכמו לתמוך בהצעה לפיזור הכנסת כבר ביום רביעי אם נתניהו לא יציג פתרון יצירתי למשבר.

"הזדמנות אחרונה למנוע בחירות": גורל הקואליציה יוכרע בשעות הקרובות


השר זאב אלקין קורא הבוקר לבית היהודי וכולנו לחזור בהן מהחתירה לבחירות מוקדמות. "ההתבססות של איראן בסוריה לא תחכה לנו חצי שנה בגלל הרצון של בנט וכחלון ללכת לבחירות מוקדמות. מה המסר שליברמן רוצה להעביר? שהוא יישב בממשלה תחת אבי גבאי? יאיר לפיד? הרי הוא אמר שהוא ייכנס רק לממשלת ימין, אז מה בעצם ישתנה? הממשלה יכולה לכהן עוד שנה גם עם 61 ח"כים", כך אלקין.

ואילו שרת המשפטים, אילת שקד, ניסתה הבוקר להסביר את הדרישה של בנט. בהודעה לתקשורת כתבה שקד: "את מה שהיה לעשות (מינוי שופטים, שינוי תפיסה בעמדות המדינה בבגצ, חוק ההסדרה, אוניברסיטת אריאל, פירוק מל״ג יוש ודברים רבים נוספים), כבר עשינו. את מה שצריך לעשות (פסקת התגברות, הוצאת מסתננים, פינוי חאן אל אחמר, החזרת ההתרעה, מניעת כספי מחבלים) כבר ברור שלא ייעשה תחת ממשלה זו.

ההצדקה היחידה להמשך קיומה של הממשלה עד נובמבר 2019 היא שבנט יבצע מהפכה בביטחון ויחזיר לישראל את ההרתעה שאבדה תחת ליברמן בשנתיים האחרונות ויסייע להחלץ ממשבר האמון הביטחוני הקשה".

לדבריה, "ללא זה, זו ממשלה שנקראת ״ימנית״ אך בפועל מקיימת מדיניות שמאל. לציבור נמאס להצביע ימין ולקבל שמאל, והמשך ממשלת שמאל מקרטעת תסכן את שלטון הימין. לכן יש לגשת לבחירות בהקדם על מנת להקים ממשלה חדשה בראשות נתניהו, כאשר הבית היהודי היא המפלגה החזקה לימינו, כך שסוף-סוף נצביע ימין ונקבל ימין".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן