צילום: צילומים: פלאש 90

המשבר הפוליטי מסתעף: שרי הליכוד נגד הענקת תיק הביטחון לבנט

המשבר הקואליציוני: בעוד נתניהו מנסה לרכך את התנגדותו של כחלון להענקת תיק הביטחון לבנט, גוברים הקולות בליכוד שקוראים לבלום את המהלך • השר ישראל כץ: "האולטימטום של בנט - פסול ומיותר". ארדן: "יש בליכוד מועמדים ראויים"
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

המשבר הפוליטי מסתעף: בעוד ראש הממשלה משקיע מאמצים בריכוך ההתנגדות של כחלון להענקת תיק הביטחון לבנט מתברר שצפויה התנגדות למהלך גם מתוך שורות הליכוד.

"יש בליכוד כמה מועמדים מתאימים. שוב מתברר שברגע האמת, שר ביטחון ממפלגה קטנה מעדיף שיקולי הישרדות פוליטית על פני השיקול הממלכתי. אני רוצה להתייחס לאותו אולטימטום שהציב נפתלי בנט: אני חושב שהאולטימטום שהוא הציב מול ראש הממשלה, כשהוא קבע שרק הוא יכול להיות שר ביטחון, היה דבר פסול ומיותר שפגע בסיכוי להמשיך את כהונת ממשלת הימין", אמר הבוקר לאתר YNET השר גלעד ארדן..

חברו למפלגה, השר ישראל כץ, הוסיף: "אני מקווה שלא הולכים לבחירות ולא מבין מבחינת כחלון ובנט מה ההבדל בין הממשלה שהצטרפו אליה למצב כרגע. בוא נבקש אחריות מכל חברי הכנסת. כרגע אין סיבה ללכת לבחירות. קואליציה של 61 יכולה להחזיק אם ח"כים יגלו אחריות ועד כה התגברנו על המכשולים. אני לא מתערב בשיקולים של ראש הממשלה אם למנות את בנט לשר ביטחון. תנועת הליכוד צריכה להחזיק בתיק מרכזי כמו הביטחון".

נתניהו בודק: בנט לביטחון, גיוס ח"כים מהאופוזיציה ושיתוק החקיקה הפרטית

כזכור, העיתונאי ספי עובדיה פרסם מוקדם יותר על מתווה חדש אותו מנסה רה"מ לקדם כעת. ע"פ הדיווח, "מאתמול בלילה נתניהו מנסה לגבש חבילת הסכמות ופועל טלפונית מול ראשי המפלגות להביא להסכמה של השותפות לקיים את הממשלה עד נובמבר שנה הבאה".

הסעיפים המרכזיים לפי עובדיה: מינוי בנט לשר ביטחון עד נובמבר 19. שיתוק החקיקה הכלכלית הפרטית כדי למנוע סחטנות בקואלציה צרה. ניסיון לגייס ח"כים מורדים משורות האופוזיציה על מנת לעבות את הרוב בכנסת

"בשלב בזה ההערכות בקואלציה שהסיכוי למנוע את הקדמת הבחירות נמוך", הוא מציין.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בפתח ישיבת הממשלה הבוקר: "הערב אפגש עם שר האוצר כחלון ואנסה לשכנע אותו לא להפיל את הממשלה. בתקופה ביטחונית רגישה זו לא צריך ולא נכון ללכת לבחירות. צריך לעשות כל מה שניתן כדי להימנע מחזרה על הטעויות".

בתוך כך, סיעת 'ישראל ביתנו' הגישה הבוקר הצעת חוק לפיזור הכנסת. כפי שדווח קודם כחלון ובנט סיכמו לתמוך בהצעה לפיזור הכנסת כבר ביום רביעי אם נתניהו לא יציג פתרון יצירתי למשבר.

"הזדמנות אחרונה למנוע בחירות": גורל הקואליציה יוכרע בשעות הקרובות


השר זאב אלקין קורא הבוקר לבית היהודי וכולנו לחזור בהן מהחתירה לבחירות מוקדמות. "ההתבססות של איראן בסוריה לא תחכה לנו חצי שנה בגלל הרצון של בנט וכחלון ללכת לבחירות מוקדמות. מה המסר שליברמן רוצה להעביר? שהוא יישב בממשלה תחת אבי גבאי? יאיר לפיד? הרי הוא אמר שהוא ייכנס רק לממשלת ימין, אז מה בעצם ישתנה? הממשלה יכולה לכהן עוד שנה גם עם 61 ח"כים", כך אלקין.

ואילו שרת המשפטים, אילת שקד, ניסתה הבוקר להסביר את הדרישה של בנט. בהודעה לתקשורת כתבה שקד: "את מה שהיה לעשות (מינוי שופטים, שינוי תפיסה בעמדות המדינה בבגצ, חוק ההסדרה, אוניברסיטת אריאל, פירוק מל״ג יוש ודברים רבים נוספים), כבר עשינו. את מה שצריך לעשות (פסקת התגברות, הוצאת מסתננים, פינוי חאן אל אחמר, החזרת ההתרעה, מניעת כספי מחבלים) כבר ברור שלא ייעשה תחת ממשלה זו.

ההצדקה היחידה להמשך קיומה של הממשלה עד נובמבר 2019 היא שבנט יבצע מהפכה בביטחון ויחזיר לישראל את ההרתעה שאבדה תחת ליברמן בשנתיים האחרונות ויסייע להחלץ ממשבר האמון הביטחוני הקשה".

לדבריה, "ללא זה, זו ממשלה שנקראת ״ימנית״ אך בפועל מקיימת מדיניות שמאל. לציבור נמאס להצביע ימין ולקבל שמאל, והמשך ממשלת שמאל מקרטעת תסכן את שלטון הימין. לכן יש לגשת לבחירות בהקדם על מנת להקים ממשלה חדשה בראשות נתניהו, כאשר הבית היהודי היא המפלגה החזקה לימינו, כך שסוף-סוף נצביע ימין ונקבל ימין".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן