צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

סערת אלעל: "מי יתן את הדין על מסע ההסתה נגד הציבור החרדי?"

סערת אלעל: במכתב חריף ששיגר ח"כ ישראל אייכלר להנהלת החברה הוא מאשים את צוות המטוס בכשלים שהובילו לעיכוב בטיסה, ודורש מהנהלת החברה "למצות את הדין עם הגורמים האחראים למחדל ההסברתי שהסית נגד הציבור החרדית בזדון"

סערת אלעל: במכתב חריף ששיגר אמש ח"כ ישראל אייכלר להנהלת אל על הוא כותב "על פי התלונות שהגיעו ללשכתי, בערב שבת קודש היה אמור מטוס אל על שהמריא מניו יורק ביום חמישי, לנחות בזמן סביר לפני חצות היום השישי. דבר המאפשר הגעת הנוסעים לבתיהם בטרם תיכנס השבת. אך כבר לפני ההמראה התברר לנוסעי הטיסה כי הדיילים איחרו במשך כשש שעות וגרמו לטיסה כולה להתעכב. במקום לאפשר לשומרי השבת לרדת מן המטוס הובילו אותם בכחש, שהנה כבר נוסעים.

בשעת מעשה לא נומק לנוסעים כי האיחור כה רב וחריג. רק לאחר מכן למדו על כך מכלי תקשורת שחקרו את הדבר. חברת אל על שלא אפשרה לשומרי השבת לרדת ממנו, בעצם כלאה אותם בכלוב ברזל בידיעה שבכך הם עלולים לחלל את השבת חלילה".

השקרים של אלעל ממשיכים להיחשף; מתגבשת תביעה ייצוגית נגד החברה


ח"כ אייכלר מוסיף: "לא חקרתי עדיין את הפרטים ולכן אני מציג את התלונות ומבקש תשובות. גם על פי פרסומים בכלי התקשורת, בין היתר על ידי עיתונאי מוערך ששהה על המטוס, קברניטי הטיסה הטעו את הנוסעים. השתמשו גם בנוסע נכבד על מנת להרגיע ולהרדים את הנוסעים מסכנת חילול שבת. כביכול הכול בסדר וניתן לטוס ולהגיע לתל אביב עוד קודם השבת. רק מאוחר מדי, דווח לנוסעים שהם עומדים לנחות באתונה, במקום לשבות יחד עם בני משפחותיהם כמתוכנן.

כאן עובר אייכלר לתאר את הפשע הציבורי של הטחת האשמות שווא בנוסעים חרדיים: "מעבר לתלאות הנסיעה לטענת הנוסעים שומרי השבת, הוסיפה חברת אל על חטא על פשע בהצטרפה להסתה נגדם ופרסום דיווחים כוזבים לפיהם חרדים התפרצו באלימות נגד הטייסים והדיילים. דבר שהתברר למפרע כשקר גס וכניסיון נואל להסיט את האש מהכישלון הניהולי שנחלה החברה אל המגזר שהכי קל לשסות נגדו את התקשורת – המגזר החרדי.

"'טיסת השבת' כפי שכבר זכתה לכינוי בכלי התקשורת, חשפה את השקר לא רק ממקרה ספציפי זה, אלא מעוד עשרות מקרים אחרים בהם נקטה החברה אצבע מאשימה כלפי המגזר החרדי על אנשים הדורשים החלפת מקומות בכוח ועוד".

בסיום הוא מבקש מראשי אל על למצות את הדין עם הגורמים האחראים למחדל ההסברתי שהסית נגד הציבור החרדית בזדון: "בטרם אכנס דיון בוועדה לפניות הציבור, אני מבקש לקבל מכם תשובות ברורות ומידיות, כיצד תמנעו את התופעה הזו, ומי ייתן את הדין על מסע ההסתה נגד ציבור הנוסעים החרדי. אין צורך להזכיר לכם, כמה חרדים נוסעים באל על. כל אחד מהם נפגע מן ההסתה לא פחות מאשר הכשל התחבורתי. לא יעלה על הדעת שפשע כזה יעבור ללא עונש מידתי ראוי", סיים אייכלר את מכתבו.

שנים לאחר החרם החרדי הגדול: אל על שוב משחקת באש

6 תגובות

על זה נאמר "החטא ועונשו" מי שטס באל על הינו חוטא בשוגג ומזמנים לו כפרה.
אני מלפני שנים רבות כבר לא קיימת בשבילי החברה הזאת.
מאוד הצטערתי על מה שקרה לכם אך גם לא הופתעתי שיהיה כפרת עוונות.

גיסי שהיה על טיסה זו מתאר את המצב שהיה שם שלמרות כל הכעס שהיה שם אולי העלו טונים וזה טבעי שזה יקרה לאחר שמהתלים בציבור נוסעים כה גדול ובתוך זה הלחץ להגיע לפני שבת אך שום יד לא הורמה על אף אחד גם כך הסירטונים שמפיצים בווינט וכדו' לא ניתן לראות שום אלימות אולי התקהלות של נוסעים סביב ת"א הטייס להבין מה קורה איתם זה מזעזע שאחרי שכתב חילוני שתיעד במצלמה את כל האירוע מתחילתו ועד סופו עוד מעיזים להמשיך להעליל עלילות שווא
עד שלא יחרימו אותם הם לא יתעוררו

כל הכבוד, ר' ישראל!
מישהו צריך לתבוע את עלבונם של החרדים!

אני פונה מעל במה חשובה זאת לחה"כ הרב ישראל אייכלר מי יתן את הדין על הפגיעה ומסע השיסוי שהתקיים נגד הציבור הליטאי כל מסע הבחירות ולאחריו ע"ז שהוא בסה"כ הוכיח שהוא יותר גדול בהרבה מהציבור החסידי ואח"כ ידידנו הרב ישראל אייכלר יושב ובמאמר שלם בעיתון המבשר מנסה להסית נגד זה מה חטאו ומה פשעו של ציבור זה שנהה בהמוניו לקלפיות כהוראת רבותיו
מחכים להסברים..

חטא על פשע
במקום שבצאת השבת הנוסעים יתקפו את אל על
אל על בכוונה הפיצו את זה בשבת בשביל שהנוסעים לא יוכלו להגיב עד צאת השבת ואז הם היו בעמדת הגנה ולהסיט את הדיון מנושא

בע"ה ית' כבר הנןשא עבר מפה לאוזן בכמה ערים חרדיות. דאגנו שרוב החרדים הנוסעים לא יקנו ולא יזמינו טיסות מאל על עד להודעה חדשה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן