התגובות במערכת הפוליטית להודעה המפתיעה של בנט ושקד: באופוזיציה לועגים לשרי 'הבית היהודי' אך מביעים שביעות רצון מכך שבנט לא קיבל את תיק הביטחון. בליכוד ובקואליציה מברכים. ליברמן בחר להגיב בעקיצה קצרה בת 6 מילים

התגובות במערכת הפוליטית להודעת השרים בנט ושקד: "אני מברכת את השר בנט והשרה שקד על החלטה נכונה וערכית. השיקול הפוליטי והתקשורתי לא עניין אותם, אלא רק טובת המדינה. התפטרות כעת מהממשלה, על אף המחלוקות שיש לנו על מדיניותה, הייתה צעד לא נכון ברמה הלאומית. השרים בנט ושקד העדיפו לגלות אחריות. לא באנו כדי לקבל תיקים והפוליטיקה תמיד הייתה רק האמצעי בדרך אל המטרה – שליחות למען הציבור. נפתלי בנט הוא האדם המתאים להיות שר הביטחון, המטרה שלנו היא להביא לשינוי בתפיסה הביטחונית שהיה נהוגה עד כה וזה מה שנעשה גם אם נשלם על כך מחיר פוליטי", הגיבה ח"כ שולי מועלם מ'הבית היהודי'.

ח״כ ניסן סלומינסקי, אף הוא מהמפלגה, הוסיף: "מדינת ישראל זקוקה ליציבות פוליטית. נמשיך לפעול ברוח הציונות הדתית לטובת מדינת ישראל ואזרחיה. אני קורא לכל סיעות הקואליציה לנהוג באותה אחריות לאומית".

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי: "מברכת את בנט ושקד על ההחלטה הנכונה להשאר בממשלה. בעת הזאת האינטרס הלאומי הוא המשך קיומה של הממשלה, מתוך הבנת גודל האתגרים וההזדמנויות".

באופוזיה, מנגד, לעגו להתקפלות (כהגדרתם) של בנט ושקד. שר הביטחון המתפטר, אביגדור ליברמן, עקץ בטוויטר: "עכשיו כולם מבינים למה איבדנו את ההרתעה".

בנט הפתיע: "לא מתפטרים. ניתן צ'אנס לנתניהו לשנות כיוון ולנצח"


ח"כ שלי יחימוביץ: "החלטתם של בנט ושקד להאריך את חייה של ממשלת נתניהו הגוססת מצערת, והיא מנציחה את שליטתו של הימין קיצוני שהוא מיעוט בעם על מדינה שלמה. כהונתה של שקד היא סבב אלים נגד מערכת המשפט ושלטון החוק, ועם כל הביקורת הקשה על רה"מ נתניהו, שמינה עצמו לשר הבטחון מטעמי תעמולה פוליטית והישרדות אישית, אפשר לנשום לרווחה על שלא הפקיד את תיק הבטחון בידיו של בנט ולא אפשר לו לממש פנטזיות מלחמה אשר היו גובות מחיר דמים יקר של מיטב בנינו. הצמד בנט-שקד הפך את המפד"ל ממפלגה דתית לאומית בת שיח, לזרם קיצוני לאומני, מדינית וכלכלית כאחד, הגורר את הציבור בעל כורחו לשסע חריף ומסוכן".

ח"כ מוסי רז: "במצודת זאב מחלקים שוקולד מקופלת כדי לציין את התקפלות בנט ושקד".

יו״ר מרצ, ח״כ תמר זנדברג: "יש לקוות שנתניהו ובנט לא מתכוונים לצאת למלחמת סרק ולהקריב חיילי צהל בשביל הדילים הפוליטיים שלהם. בנט הוכיח את הפער העצום בין הדיבורים הגדולים לפחדנות הקטנה. משרדי החינוך והמשפטים ימשיכו לסבול תחת מגמות הגזענות והסיפוח של בנט ושקד ואלה המשרדים הראשונים שמרצ תדרוש בממשלה הבאה.. את הכנסת הזאת צריך לפזר ומרצ תעלה ביום רביעי את הצעת החוק לפיזור הכנסת כמתוכנן".

ח"כ מיכל בירן: "ניצלנו מבנט כשר ביטחון, אבל במחיר כבד של הישרדות ממשלה רעה. עם דיבור גבוה על התקפלות נמוכה של בנט ושקד, אסור לשכוח במי מדובר: אנשים שהתעסקו בפוליטיקה קטנה בקבינט במשך שנתיים, תוך הפקרת ביטחון המדינה. במופע מביש של ציניות במסווה של אחריות לאומית הם מתייצבים מול המצלמות, וממשיכים לתרום לכישלונה המהדהד של הממשלה ושל מדיניות הביטחון שלה".

ח״כ מרב מיכאלי, המחנה הציוני: "שקד ובנט יודעים שהעיוות ששם אותם כשרים בשני משרדים מרכזיים כל כך לא יחזור על עצמו. שני שרים מטעם מיעוט של 6% שגוררים מדינה שלמה לשלטון הלכה לא דמוקרטי מ-פ-ח-ד-י-ם. התרגיל של נתניהו אולי עבד על בנט ושקד אבל לא יעבוד על הציבור שיחליף אותם בקרוב".