הרמטכ"ל והיועמ"ש נגד בנט: "להשאיר את צה"ל מחוץ לוויכוח"

ביקורת על בנט בעקבות דבריו במסיבת העיתונאים לפיהם "החיילים פוחדים מהפרקליט הצבאי יותר מיחיא סינוואר. בשמאל תוקפים: "דברי הבלע של בנט על הפרקליט הצבאי הראשי מעידים על אובדן הדרך והגבולות שלו"

מתקפה חריפה על בנט: במהלך הצהרתו לתקשורת טען יו"ר 'הבית היהודי' כי "הלוחמים שלנו פוחדים יותר מהפרקליט הצבאי מאשר מיחיא סינוואר". בעקבות כך פרסם היועץ המשפטי לממשלה את ההודעה הבאה:
 
"כמי ששימש עצמו בתפקיד הפרקליט הצבאי הראשי משך שבע שנים, כולל במהלך מלחמת לבנון השנייה ומבצע "עופרת יצוקה", מבקש ד"ר מנדלבליט להדגיש כי עמידה בהוראות הדין, גם בשעת לחימה, היא מקור עוצמה לצה"ל, למפקדיו ולחייליו. קציני הפרקליטות הצבאית פועלים שכם אל שכם יחד עם המפקדים, למען המטרה המשותפת של השגת יעדי הלחימה.
 
הפרקליטות הצבאית, בראשותו של הפצ"ר אלוף שרון אפק, פועלת ללא לאות על מנת להעמיד לרשות צה"ל את המעטפת המשפטית הדרושה להפעלת עוצמתו הצבאית בכדי להכריע את אויבנו, תוך עמידה בהוראות הדין. היועץ המשפטי לממשלה מגבה באופן מלא את מלאכתם החשובה, המהווה חלק בלתי נפרד מהחוסן הלאומי של מדינת ישראל".

גם הרמטכ"ל אייזנקוט נדרש לדברים ואמר: כי הוא גאה בלוחמי צה״ל שעומדים על משמרתם, פועלים בנחישות ובמחויבות רבה בכל גזרות הלחימה ומגנים על תושבי מדינת ישראל. "הפרקליטות הצבאית היא חלק מעוצמתו של צה״ל ומסייעת לו כתף אל כתף עם המפקדים והלוחמים לממש את יעודו המבצעי ולנצח במלחמה. האלוף שרון אפק ממלא תפקידו במקצועיות ובהצטיינות שזוכה להערכה בצה״ל ומחוצה לו. יש להשאיר את צה״ל מחוץ לכל ויכוח פוליטי".

ח"כ עופר שלח מסר: "דברי הבלע של בנט על הפרקליט הצבאי הראשי מעידים על אובדן הדרך והגבולות שלו ולא על עבודתו המעולה והחיונית של הפצ"ר. וזה האיש שרוצה להיות שר ביטחון".

ח״כ מרב מיכאלי: "ככל שמישהו יותר תוקפני זה סימן שהוא ממש חלש. בנט, מושפל בידי נתניהו, הפך את הפצ"ר לשעיר לעזאזל שלו. זה רף חדש של חוסר אחריות של בנט, ממש התרת דמו של האלוף המסור שרון אפק. באיזה עולם בנט דמיין שהוא יכול להיות ממונה על צבא שהוא מדבר עליו ככה? בנט לא ראוי להיות איש ציבור בישראל".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *