הרמטכ"ל סייר בעוצבת "הבשן" בצפון ושיבח את הפעילות, שנועדה לבלום את ההתבססות האירנית ולמנוע העברת יכולות פיתוח נשק מדויק לחיזבאללה. "העובדה שהיכולת שלהם רחוקה מאוד מהמקום אליו שאפו - היא תולדה של עשייה מבצעית מתמשכת ואיכותית"

הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט סייר היום (שלישי) בעוצבת "הבשן" יחד עם מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק ומפקדים נוספים. במהלך הביקור בוצעה הערכת מצב שעסקה בהתפתחויות האחרונות בלחימה בסוריה, ניסיונות התבססות האיראנית ופעילות ארגון חיזבאללה בסוריה וכן הוצגה היערכות ומוכנות פיקוד הצפון למול תרחישים שונים.

הרמטכ״ל שיבח את פעילות הכוחות אל מול ניסיונות ההתבססות האיראנית וניסיונות העברת יכולות לפיתוח נשק מדויק עבור חיזבאללה וציין כי העובדה שהיכולת רחוקה מאוד מהמקום אליו שאפו איראן וגורמי הטרור הם תולדה של עשייה מבצעית מתמשכת ואיכותית, כלשונו. "צה״ל ימשיך לפעול לסיכול נסיונות אלו תוך שימור המציאות הביטחונית בצפון לאורך זמן ומתוך מחויבות להגנה על אזרחי מדינת ישראל", אמר הרמטכ"ל.

מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק, התייחס שלשום למצב הביטחוני בצפון בדברים שנשא בטקס פרידה ממנהלת "שכנות טובה", שסייעה לאלפי נפגעים סורים ממלחמת האזרחים. לדבריו, חיזבאללה מנסה לבסס את עצמו בגבול רמת הגולן כדי ליצור חזית שנייה מול ישראל. "אנו יודעים כי חיזבאללה מנסה לבסס תשתיות טרור ברמת הגולן הסורית בסמוך לגבולנו, כחזית שנייה לדרום לבנון. צה"ל לא יאפשר זאת", אמר.

על הפעילות הישראלית נגד חיזבאללה ואיראן בסוריה מעיבה כיום המתיחות בין ישראל לרוסיה – בעקבות הפלת מטוס המודיעין הרוסי בשוגג על ידי מערכות הגנה האוויריות של סוריה. מוסקבה הטילה את האחריות להפלת המטוס, שבו נהרגו 15 אנשי צבא רוסים, על ישראל, והעבירה בעקבותיו סוללות של מערכת ההגנה האווירית המתקדמת S-300 לידי המשטר הסורי.