שרת התרבות מהליכוד הגיבה היום לסקרים המחמיאים לרמטכ"ל לשעבר בני גנץ ותקפה אותו בחריפות: "אקורד הסיום של הרמטכ"לות שלו היה צאו לקטוף כלניות ודניאל טרגרמן, הילד הקטן בן ה-4 נהרג". ראש האופוזיציה: "שימוש בדם ילד קטן עוד לא ברא השטן"

בליכוד ככל נראה לא אוהבים את הסקרים המחמיאים לרמטכ"ל לשעבר בני גנץ שמעניקים לו באופן עקבי מספר דו ספרתי של מנדטים ואחוזי התאמה גבוהים לתפקיד שר הביטחון. שרת התרבות ח"כ מירי רגב מהליכוד הגיבה היום לסקר שכזה שפורסם ב'ערוץ 12' ותקפה בחריפות את גנץ. "אני לא הייתי רוצה לראות את בני גנץ כשר הביטחון". על פי הסקר 30 אחוזים מהנשאלים חושבים שבני גנץ הוא המתאים ביותר להיות שר הביטחון הבא של ישראל.

רגב הוסיפה וייחסה לו למעשה אחריות למות אזרחים במבצע צוק איתן. "כולנו זוכרים את גנץ כרמטכ"ל, וזוכרים מה קרה כשאמר 'צאו לקטוף כלניות בדרום'. הציבור עושה הנחות ליוצאי צבא וחושב שיש כאן איזה מושיעים. אקורד הסיום של הרמטכ"לות שלו היה צאו לקטוף כלניות ודניאל טרגרמן, הילד הקטן בן ה-4 נהרג. אני בטוחה שהיחידים שיכולים להוביל את מדיניות הביטחון הם הליכוד ונתניהו".

כזכור, טרגרמן נהרג מפגיעת פצמ"ר בנחל עוז מספר ימים לפני סיום מבצע צוק איתן. הוא, הוריו ושני אחיו הקטנים ממנו היו בביתם, אך הוא לא הספיק להגיע לממ"ד – ופגיעת הרסיס הייתה קטלנית. אמו גילה סיפרה כי כבר קודם לכן התפוצצה פצצה ליד מבנים בקיבוץ, ובעקבות זאת תכננה המשפחה לנסוע להוריה בקריית אונו.

ראש האופוזיציה ציפי לבני אמרה על דבריה של רגב: "שימוש בדם ילד קטן עוד לא ברא השטן. כששרת התרבות מחברת בין דבריו של רמטכ״ל לשעבר לבין הירצחו של הילד דניאל טרגמן ז״ל, יש לה גב וקוראים לו ראש הממשלה שמאפשר לדברים הנוראים האלה להיאמר. הריקוד הפוליטי על הדם – החל מספירת נרצחים בפעולות טרור ושיוכם לאוסלו ועד היום – ייפסק".

ח"כ חיים ילין (יש עתיד), ראש מועצת אשכול לשעבר, אמר כי השרה מירי רגב הבוקר "מנסה לרכוב" על מותו של הילד דניאל טרגרמן ז"ל במבצע צוק איתן. "הייתי שם כשדניאל טרגרמן ז"ל נהרג מירי הפצמ"ר. כראש מועצה בתקופה הזו, הכרתי ונשארתי חבר טוב של משפחת טרגרמן", אמר ילין. "ראיתי כבר אז איך מירי רגב מנסה לרכוב על מותו ולהפוך אותו פוליטי. משפחת טרגרמן שומרת על השקט שלה ולא מעוניינת להיות במקומות האלו שקושרים את דניאל לתוך סערה פוליטית וכלי בידי פוליטיקאים קטנים. אני לא אוסיף הרבה כדי לא לחטוא בעצמי, אבל אני פונה למירי- תתנצלי מיד על דברייך".

יו"ר מפלגתו של ילין, יאיר לפיד, ביקר גם הוא בחריפות את רגב על דבריה. "הקישור שעשתה מירי רגב בין נאום הכלניות של הרמטכ״ל בני גנץ למותו הטרגי של דניאל טרגרמן ז״ל הוא מביש, מגונה ומסוכן. היות והייתי חבר קבינט בצוק איתן (להבדיל מרגב) אני יכול גם להעיד ממקור ראשון שהוא אינו קשור למציאות. זו תחתית התחתית של הממשלה הזו", אמר לפיד.

יו"ר מרצ לשעבר, זהבה גלאון, הגיבה לדבריה של השרה מירי רגב על מותו של הילד דניאל טרגרמן ז"ל במבצע צוק איתן. "דניאל טרגרמן מת מפצמ"ר שנחת בביתו, במבצע מיותר שיזמה הממשלה שלך, שדמם של ילדים בני ארבע לא טרד את מנוחתה אז ובעליל אינו טורד אותה היום, כשצריך להשתמש בו לצרכים פוליטיים. בושה שאת שרה בישראל", צייצה גלאון.