צילום: פלאש 90

"זמנו של סינוואר קצוב. אנחנו קרובים יותר מתמיד לכיבוש רצועת עזה"

בנאומים שנשאו הבוקר בועידת הדיפלומטים של הג'רוזלם פוסט השמיעו השרים יואב גלנט וגלעד ארדן איומים מפורשים על הנהגת חמאס ועתיד הרצועה. "הנחנו נביס אותם. אין פרופורציה בין ישראל לחמאס. מלחמה היא האופציה האחרונה"


(בוידאו: תרגיל צבאי המדמה מלחמה בעזה)

המתיחות בדרום: שרי הממשלה מחריפים הבוקר משמעותית את הטון ומאותתים: מערכה משמעותית ברצועה – מעבר לפינה. "היום אנחנו קרובים יותר מתמיד, מאז תוכנית ההתנתקות ההרסנית, לשלוט בחלקים מרצועת עזה או בכולה", אמר הבוקר השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, בנאום בפני באי ועידת הג'רוזלם פוסט.

לדבריו, "המעבר מהגנה להתקפה נגד חמאס פירושו חיסולים ממוקדים של מנהיגי הטרור בזרוע הצבאית של חמאס, ופירוש הדבר להיות מוכן להשתלט על רצועת עזה ולהחזיק בה, עד שנפרק את תשתית הטרור".

הפעולה שהסתבכה: האופוזיציה בעזה חושפת פרטים שמביכים את חמאס


אחריו דיבר שר הבינוי והשיכון וחבר הקבינט, יואב גלנט, שהצהיר: "אגיד את זה הכי ברור שאפשר – זמנו של יחיא סנוואר קצוב – הוא לא יסיים את חייו בבית אבות. אם רוצים מלחמה, אנו נביס אותם. אם רוצים לדבר, אנו נדבר איתם. יהיה עוד מבצע גדול בעזה – אנו נגדיר מתי ואיך. לא ניתן לחמאס לנהל את זה. אם תהיה סיבה (ובדרך כלל חמאס נותן סיבות) נקיים מבצע גדול וננצח. לדעתי זה לא לטובת ישראל אבל אם צריך אז נעשה את זה. אני מכיר את עזה היטב – מחיל צעיר לאלוף – אין פרופורציה בין ישראל לחמאס. מלחמה היא האופציה האחרונה".

הוא הוסיף: "אני חושב שהחלטת ליברמן להתפטר הייתה שגוייה ומוטעית. לדעתי זה היה מסיבות פוליטיות ולא מסיבות ביטחוניות".

גלנט סבור כי "אין פרטנר פלסטיני. לא היה פרטנר פלסטיני כבר 100 שנה. שליטה חזקה ביהודה ושומרון היא אינטרס ביטחוני ישראלי מובהק. אנו לא יכולים לתת סנטימטר מהחלק המערבי של עמק הירדן לאף אחד. אין ברירה חוץ משליטה ישראלית מלאה מהים התיכון עד הירדן".

2 תגובות

אז קדימה. רוצים לשבר את חזון הנביאים ? עשו זאת באמונה שלימה בשם ית' ושימו שם שמים במחשבה על כל מעשה ושעל שהנכם עושים והכל לשם שמים.
כי סוף מעשה במחשבה תחילה.
וכל מחשבה חייבת להיות בבטחון מלא שהשם יהיה בעזרנו. כי הבוטח בשם חסד יסובבנהו.
ותיקון לעם ישראל הוא הניסיון.
כי בתחבולות תעשה מלחמה.
ומאין לנו העצה? כי עצת השם היא תקום.
השם ילחם לכם ואתם תחרישון.
השמרו מאוד לנפשותכם גם בזמן מלחמה.
אל לכם לפחד מהאויב. כי האויב בשר ודם הוא כמוכם. ואתם עם ישראל והשם עמכם.
לכו לכם לדרככם והאמינו באמת. כי לאמת יש רגלים. וברגליכם ובידיכם אתם בלחם. ובזעת אפיך תאכל לחם.ותוכל להלחם.
יהודים יקרים אלה השנים האחרונות לפני הגאולה.
בקשו מאת השם ית' וימלא משאלות לבכם.
בע'הית' יהיה זה נס לעם ישראל לדורותם.

קדימה נראה אותכם.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *