הקואליציה הצרה הצליחה הפיל על חודם של שני קולות את הצעת החוק של יש עתיד לתחבורה ציבורית בשבת • על אף המחויבות למשמעת קואליציונית, חברת הכנסת רחל עזריה מ'כולנו הצביעה יחד עם האופוזיציה והסבירה כי הצביעה על פי צו מצפונה • יוזמת החוק יעל גרמן אמרה כי היא לא תוותר ותמשיך להילחם על חוק זה

הצעת החוק לתחבורה ציבורית מצומצמת בשבת של חבר הכנסת יעל גרמן מ'יש עתיד' נפלה על חודם של שני קולות, כשאחת מחברות הכנסת שהצביעה בעד החוק, היא חברת רחל עזריה מכולנו, על אף שמפלגתה חברה בקואליציה.

הצעת החוק קובעת כי תדירות התחבורה הציבורית בשבתות תהיה במתכונת מצומצמת,כאשר כלל הקווים הפועלים בהמשך השבוע יושבתו ויופעלו קווים בודדים שיעברו במרכזי העיר וימנעו מלהיכנס לשכונות דתיות ומעברים ליד בתי כנסיות.

כאמור, במצבה החדש של הקואליציה – עם רוב זעום של 61 חברי כנסת בלבד, החוק נפל עם יתרון קל של שני קולות בלבד, כאשר חברי סיעת ישראל ביתנו הצביעו יחד עם האופוזיציה.

חברת הכנסת, רחל עזריה מכולנו, שהצביעה יחד עם האופוזיציה נגד המשמעת הקואליציונית אמרה כי "הצבעתי על פי תפיסת עולמי, בעד תחבורה ציבורית מצומצמת בשבת. 67% מאזרחי ישראל בעד תחבורה מצומצמת שתכבד את שומרי השבת. זה גם יקל על חילונים חסרי רכבים וגם יצמצם את היקף הרכבים הפרטיים".

כזכור, ביום שני הפסידה הקואליציה במספר הצבעות לאופוזיציה, בעקבות היעדרות מספר חברי כנסת מתוך סיעות הקואליציה ולאחר שבאופוזיציה הודיעו על ביטול כל הקיזוזים בכנסת. בעקבות זאת, בקואליציה עשו גיוס כללי ואף יו"ר הקואליציה הודיע על ביטול משלחות הח"כים הרשמיות לחו"ל וכן אסר על הח"כים לטוס באופן עצמאי, על מנת שכל אחד יוכל למקסם את המירב בהצבעות העולות במליאה. בעקבות כך, במהלך המליאה שהתקיימה היום, הקואליציה צלחה בשלום את כל ההצבעות שהועלו.