אחרי שהוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים דרשה כי המפכ"ל העתידי, ניצב משה אדרי יעבור בדיקת פוליגרף בדומה לשני המועמדים הנוספים, ניצב יורם הלוי וניצב דוד ביתן, שביצעו בדיקה דומה, הוא נענה בחיוב לבקשה ויעבור את הבדיקה

לאחר שהשר לביטחון פנים גלעד ארדן פנה לניצב משה אדרי וביקש ממנו לערוך את בדיקת הפוליגרף התעסוקתית, כפי שהתבקש על ידי הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים, הוא נענה לבקשה ואמר כי הוא מתכוון לקיים את הבדיקה בהקדם האפשרי.

אדרי, כזכור, נבחר לפני קרוב לחודש – לאחר הליך בחירה, למפכ"ל משטרת ישראל הבא, שיחליף בתפקיד את רוני אלשיך.

מוקדם יותר היום, הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים בראשות השופט בדימוס אליעזר גולדברג, קבעה כי על מועמד השר לביטחון פנים גלעד ארדן לתפקיד המפכ"ל, ניצב בדימוס משה אדרי, לעבור בדיקת פוליגרף בטרם תאשר את המינוי.

בוועדה ציינו כי ההליך כדי להבטיח את את טיב המינוי של המועמד המובא בפניהם. "על המועמד לעבור בדיקת פוליגרף תעסוקתי כנהוג במשטרת ישראל", כתבו והוסיפו כי הבדיקה מתחייבת על פי עקרון השוויון בין המועמדים, זאת לאחר ששני המועמדים הנוספים, ניצב יורם הלוי וניצב דוד ביתן ביצעו בדיקה דומה. נימוק נוסף של הוועדה היה מניעת אמירות עתידיות המעוותות את האמת בנושא שכן "עננה כזאת ראוי לה שלא תהיה מעל ראשו של המפכ"ל".

השר גלעד ארדן ציין, כי "הוועדה למעשה קיבלה את קביעת היועץ המשפטי לממשלה, אליו פניתי טרם החלטתי, כי אין מניעה משפטית למינויו של ניצב אדרי".

לאחר בדיקת הפוליגרף, הוועדה תפרסם את חוות דעתה לגבי מינויו של אדרי וכבר בשבועות האחרונים קיימה מספר דיונים באשר למינויו של אדרי וכן ראיינה את השר לביטחון הפנים, המפכ"ל הנוכחי והמועמד להחליפו, כשבתוך הליך זה אף פרסמה הוועדה הודעה לציבור ולפיה מוזמן כל אדם שבידיו עובדות העשויות, לדעתו, לסייע לבדיקת הוועדה, לפנות אליה. הודעה זו הביאה תגובות רבות מן הציבור, רובן הגדול בשבחו של המועמד, אך היו גם כאלו שהתלוננו על התנהגות בלתי ראויה מצדו של אדרי.

בהודעת הוועדה שפורסמה נאמר, כי "הוועדה ראתה לנכון לשמוע שניים מן המתלוננים, וכן קיבלה נתונים כלליים ממשטרת ישראל על נושא המשמעת בארגון. אמון הציבור במשטרה מושפע, במידה רבה, מדמותו של המפכ"ל. אחד האמצעים לשמירה על תדמית המשטרה מצוי, בין היתר, בהקפדה על כך כי בראשה יעמוד אדם ראוי. פגם ערכי שנפל בהתנהגות המפכ"ל משפיע לכל אורך שדרת הפיקוד".