צילום: Yaakov Naumi/Flash90

הזעם על אל על: "נציב אולטימטום עד היום בערב לאל-על"

שבוע אחרי ש'טיסת השבת' הנחיתה מאות חרדים באתונה לאחר שנחטפו מניו יורק, חברת אל על הטיסה לארץ מאות חסידי באבוב לארץ מבלי לעדכן אותם שמזוודותיהם נשארו בניו יורק. "אנחנו כבר במו״מ מול חברת ׳יונייטד׳ להתאים את השירות למגזר החרדי"
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

הזעם החרדי נגד חברת התעופה 'אל על' על התנהלותה ב'טיסת השבת' טרם שכח ורק שבוע אחרי, באותה טיסה, הנוסעים שוב נדפקו. למזלם הם הגיעו לישראל טרם כניסת השבת, אך ללא מזוודותיהם. מדובר כאמור באותה טיסה שאמורה לצאת ביום חמישי בערב ולנחות ביום שישי לפני חצות.

על הטיסה עליה היו בין השאר עשרות חסידי באבוב שחזרו מחתונה בחצר החסידות גילו הנוסעים שהמזוודות עם הבגדי שבת והשטריימלך נשארו "מסיבות ביטחוניות" בניו יורק. לפי טענות הנוסעים, עבודת העמסת המזוודות החלה מאוחר ונוצר וויכוח בין הטייסים לביטחון. הטייס הודיע שהוא לא ממתין והמריא באופן מידי כשהוא מותיר שני משטחים עם כ 200 מזוודות נשארו מחוץ למטוס.

באל על מסרו ביום שישי הודעה לקונית כי, "חלק ממטען הנוסעים טרם הגיע ארצה, בשל עיכובים שנגרמו ע"י הרשויות המקומיות בנמל התעופה בניוארק. אל על מצויה בקשר עם הנוסעים, ופועלת על מנת להטיס את המטען ארצה ללא דיחוי. אנו מצרים על אי הנעימות שנגרמה ללקוחותינו".

בני וולקן, חסיד באבוב שחפציו נותרו בארה״ב סיפר בוקר ב'קול ברמה' כי "40 דק׳ לפני הנחיתה, הדיילות עברו בין הנוסעים ובשרו שלא נקבל את המזוודות. למה לא הודיעו לנו מיד לאחר ההמראה שנוכל להיערך בהתאם? עד לרגע זה לא קיבלנו את המזוודות".

בתוך כך, נמשכים הפעילויות נגד החברה, הרב אברהם פינזל, 'נוסע מתמיד' באל-על אמר במשדר כי "אתמול הקמנו קבוצה של חברי ׳פלטינום׳ במטרה להגיע ליעד של 20 חברים, תוך שעה הגענו למעלה מ-100. נציב אולטימטום עד היום בערב לאל-על: 1. התחייבות שדבר כזה לא קורה בשנית. 2. התנצלות ברורה ללא גמגומים. אנחנו כבר מנהלים מו״מ מול חברת ׳יונייטד׳ במטרה להתאים את השירות למגזר החרדי".

הרב מרדכי בלוי יו״ר ׳משמרת הקודש והחינוך׳ אמר כי "יהודים שטסים עם אל-על ליעדים באירופה מתלוננים שבמטוסים מוקרנים סרטים שאינן ראוים לציבור שומרי תו״צ. וזו קורה רק בחברת אל-על, הם לא יודעים להתייחס לציבור החרדי".

פישל רוזנפלד מאתר ׳ביזנעס׳ מסביר כי "אל-על מחפשת דרך לרדת מהעץ ולא מצליחה. הם מפחדים להיתפס כחברה ש״מוכרת את עקרונותיה״ לציבור החרדי. הם לא העריכו נכון את עצמת הפגיעה של הרשתות החברתיות".

כזכור, ביום שישי שיגר ראש מוסדות 'עטרת שלמה' הגרש"ב סורוצקין, מכתב חריף למנכ"ל החברה, גונן אוסישקין, ובו איום: התנצלות או חרם חרדי. הרב סורוצקין, שנכח עבטיסה המדוברת ואף נפגש עם אוסישקין במהלך השבוע, כתב: "באתי בזאת להודיע כי לאחר כל המו"מ של הימים האחרונים שבו המשיך ביתר שאת, הזלזול בשומרי השבת ושומרי המסורת, באם עד יום א' בערב לא תצא התנצלות והבהרה מפורשת ללא התחכמויות על הפגיעה הנ"ל, וכן תיקון הדברים הנוגעים לציבור הנ"ל נאלץ לצערנו לפעול בתוך הציבור הקדוש להעדפת חברות תעופה אחרות שלכל הפחות לא מפלות בין איש לרעהו, לא מבזות את היקר והקדוש לעם ה', ומעריכות את עקרונותיהם".

הוא מדגיש: "לצערי ולבושתי חלף שבוע מהאירוע שבו הוכפשו לעיני כל ציבור שומרי תורה ומצוות שומרי השבת על דברים שלא היו בשום אופן. במקום שבח וגדולה לשומרי השבת שירדו מהטיסה ללא נודע וקידשו שם שמים לעיני כל לרומם עם מקדשי שביעי, ומלך עולם ששבת בו מכל מלאכתו, ניצלתם אירוע שבאשמתכם וניסיתם להסיט העניין ולעורר ריב ומדון ולהפריד בין חלקי עם ישראל עם סגולה", כך הרב סורוצקין במכתבו.

"טיסת השבת" • אולטימטום לאל-על: התנצלות או החרמה

"טיסת השבת": חרדים תובעים מיליונים מאלעל; המנכ"ל מנסה למזער נזקים

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן