במהלך ישיבת הממשלה שנערכה היום, אושר מינויו של האלוף אביב כוכבי לרמטכ"ל הבא של צה"ל • ראש הממשלה: "אביב הוא קצין מצטיין שנבחר מבין ארבעה מועמדים. מפקד מוערך ועתיר הישגים שמלא כרימון בתכניות חדשנות. בטוח שהוא יעלה את צה"ל לפסגות חדשות"

במהלך הישיבה השבועית שנערכה היום, ממשלת ישראל אישרה את מינוי סגן הרמטכ"ל, האלוף אביב כוכבי, לרמטכ"ל הבא של צה"ל – ה-22 במספר.

לקראת סיום תפקידו הצפוי של הרמטכ"ל הנוכחי, גדי איזנקוט, בסוף השנה הלועזית הנוכחית – ב-31 בדצמבר, יכנס כוכבי לתפקידו בפועל בלשכת הרמטכ"ל בקרייה בתל אביב. לצידו של כוכבי ישמש כסגנו האלוף אייל זמיר, שצפוי להחליף את כוכבי עצמו שמשמש כיום בתפקיד זה, כאשר מינוי זה אושר בסוף השבוע האחרון על ידי ראש הממשלה המשמש אף בתפקיד שר הביטחון.

כזכור, בחודש האחרון החליט שר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן, כי הרמטכ"ל הבא שיחליף את הרמטכ"ל גדי אייזנקוט בתפקיד, יהיה סגן הרמטכ"ל האלוף אביב כוכבי והודיע על החלטתו לראש הממשלה ולרמטכ"ל היוצא.

לאחר אישור מינויו של כוכבי בישיבת הממשלה, ראש הממשלה והשרים ברכו על מינוים של כוכבי וזמיר לתפקיד הרמטכ"ל והסגן, כשראש הממשלה אף הביע הערכה לשירותו המסור של הרמטכ"ל היוצא גדי איזנקוט, שפעל למען ביטחון ישראל. במהלך הישיבה גינה אף ראש הממשלה את התבטאות סגן הרמטכ"ל לשעבר, יאיר גולן, נגד שר החינוך נפתלי בנט בימים האחרונים.

ראש הממשלה אמר לאחר האישור, כי "אביב הוא קצין מצטיין שנבחר מבין ארבעה מועמדים. מפקד מוערך ועתיר הישגים שמלא כרימון בתכניות חדשנות. בטוח שהוא יעלה את צה"ל לפסגות חדשות וייתן מענה לאתגרים הניצבים בפנינו".

שרת המשפטים איילת שקד אמרה, כי "כוכבי הוא לוחם ללא חת, מפקד ערכי, מנוסה וראוי ביותר לתפקיד הרמטכ"ל בתקופה רגישה זו. מברכת גם את אשתו יעל, פרקליטה בכירה בפרקליטות המדינה, שבמשך השנים עושה חיל בפרקליטות. מאחלת לאלוף כוכבי הצלחה גדולה בתפקיד".

השר יואב גלנט אמר כי הוא "מכיר ומוקיר את אביב משנים ארוכות של שרות משותף, במבצעים, בקרבות באימונים ובשאר תהליכי בניין כוחו של צה״ל. אביב הוא לוחם נועז ומפקד מצטיין. הרמטכ"ל המיועד הוא מהטובים ומהמוכשרים במפקדי צה״ל בדור האחרון. אביב הוא האדם הנכון בזמן הנכון. בוטח הרמטכ״ל המיועד וגאה בצה״ל, במפקדיו ובלוחמיו".

שר החינוך נפתלי בנט אמר, כי "כוכבי הוא מפקד נועז ומבריק שלאורך שירותו הצבאי הותיר חותם בכל תפקיד שביצע. צה״ל זקוק היום, יותר מבעבר, להנהגה יצירתית, חדשנית ופורצת מוסכמות. אני סומך עליו שיוביל את צה״ל למול האתגרים המשמעותיים מולם ניצבת ישראל. תודה גדולה לרמטכ״ל גדי איזנקוט שעשה עבודה מצוינת בארבע השנים האחרונות.‬‫ אביב, בהצלחה. אנחנו מאחוריך".