צילום: צילום: פלאש 90

התנצלות, בערך: אלעל פרסמה "הבהרה" והעניקה פיצוי לנוסעים החרדים

בבוקר שאחרי מפגן המחאה בשערי נתב"ג הודיעה חברת התעופה כי תפצה את נוסעי "טיסת השבת" בכרטיסי טיסה לאירופה. במקביל פרסמה החברה הודעת הבהרה פושרת באשר לאירועים, מה שמעורר זעם בקרב הנוסעים החרדים. כל הפרטים
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם


(בוידאו: המחאה בשערי נתב"ג)

סאגת "טיסת השבת" לקראת סיום? באלעל מאוד מקווים שכן, אך במקביל הם ממשיכים בהתנהלות מיתממת משהו, מה שעשוי להרחיק את סיומה של הפרשה.

הבוקר, ככל הנראה בעקבות מפגן המחאה בשערי נתב"ג, אמש, הודיעה החברה כי היא תפצה את נוסעי טיסת השבת בכרטיסי טיסה חינם לאירופה. החברה גם פרסמה "הבהרה" בה נכתב:

"אל על מודיעה: בנושא טיסת אל על מה-15 בנובמבר מניו יורק לתל אביב החברה מוצאת לנכון לחזור ולהבהיר, כפי שכבר הבהירה בהודעה לתקשורת ביום 19 בנובמבר, כי היא לא הטילה אשם בציבור החילוני, הדתי או החרדי באירועים עליהם דווח. כל פרסום אחר לא נעשה על דעת אל על.  אל על אינה מבחינה בהשתייכות לקוחותיה למגזר, מגדר או לאום כלשהו. הנהלת אל על מגבה ומוקירה את אנשי צוות האוויר והקרקע שפעלו בטיסה זו באופן מעורר הערכה. אל על החליטה להעניק כרטיס טיסה הלוך ושוב לאירופה לכלל 400 נוסעי הטיסה נוכח אי הנוחות שנגרמה ללקוחות החברה".

מדובר בנוסח רך ומיתמם, זאת בשל העובדה כי דוברי החברה טענו בתחילה שבכוונתה "להגיש תלונה במשטרה על אלימות מצד הנוסעים". בנוסף הובאו בכלי התקשורת עדויות שקריות מפי צוות המטוס (ראו בהרחבה כאן). העובדה שהחברה נמנעת מלקחת אחריות על השקר הגס ולהתנצל על ההסתה הבזויה – מעוררת זעם רב בקרב הנוסעים החרדים, ובכלל.

העיתונאי יהודה שלזינגר, שהיה על המטוס והביא לחשיפת השקרים של החברה מפרסם באתר 'ישראל היום' כי הנוסעים החרדים זועמים הן על הפיצוי הזעום יחסית והן על ההבהרה המתחמקת. "מבחינתי זה השפלה ממדרגה ראשונה. אפילו ההתנצלות אינה התנצלות", כך בהודעה מתוך התכתבות פנימית של הנוסעים החרדים.

נוסע אחר מציע (ע"פ הדיווח שלך שלזינגר): "לא לוותר, ללכת לעו"ד, לצאת לתביעה משפטית, ללכת עד הסוף. יש גבול לכל תעלול". אחרים לעגו לפיצוי שמציעה החברה: "זאת טיסה בהפתעה, עולים למטוס והטייס בוחר איפה נוחתים".

טיסת השבת • מנכ"ל אלעל מודה: "חרדים לא תקפו או השתוללו במטוס"

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. חוצפנים מנסים לבלבל במוח את הציבור החרדי פתאום נותנים פיצוים הם נהיהו פתאום צדיקים מחללי שבת אמתים "ומחלליה מות יומת"

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן