שלושה חיילים נפצעו במהלך סיור רגלי בכביש 60 סמוך לצומת גוש עציון. פצוע אחד באורח בינוני פונה להדסה עין כרם, שניים נפצעו קל ופונו לשערי צדק. המחבל הדורס חוסל על ידי הכוח


זירת הפיגוע. צילום: הצלה ללא גבולות יו"ש.

לפני זמן קצר אירע פיגוע דריסה בכביש 60 באזור צומת גוש עציון סמוך לקרני צור לכיוון חלחול. במקום שלושה חיילים פצועים, אחד באורח בינוני ושניים קל. הפצוע בינוני פונה לבית החולים הדסה עין כרם, הפצועים קל לשערי צדק. המחבל חוסל.

מפרטים ראשוניים עולה כי הפיגוע כוון לעבר סיור של צה"ל שנע על ציר 60 בין כרמי צור לעין ערוב. הכוח נע רגלית לצד הכביש כשרכב ובו נהג פלסטיני סטה לפתע מהנתיב ופגע בשלושה מהם. חיילים נוספים ביצעו ירי ונטרלו את הנהג הדורס, שככל הנראה נהרג.

מארגון מד"א נמסר כי "חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל מעניקים במקום טיפול רפואי לשלושה פצועים בהכרה מלאה שסובלים מחבלות, נהג הרכב הפוגע נוטרל על ידי כוחות הביטחון, הפצועים יפונו בדקות הקרובות לבתי החולים כשמצבם של שניים קל ואחד בינוני".

אשי גלזר חובש באיחוד הצלה שהעניק טיפול ראשוני לנפגעים סיפר: "יחד עם צוותי רפואה של צה"ל הענקנו טיפול רפואי ראשוני לפצוע בינוני ולשני נפגעים באורח קל וקל עד בינוני שנפגעו מרכב פלסטיני. נהג הרכב נורה ע"י כוחות הביטחון ומותו נקבע בזירת האירוע".

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי "אל יחידת הטראומה פונה בן 24 אשר נפגע בארוע דריסה בכביש 60, מצבו קל – בהכרה מלאה. עובר בדיקות בשעה זו". מבית החולים שערי צדק נמסר כי "ליחידת הטראומה פונו לפני שעה קלה שני חיילים צעירים מארוע דריסה ליד כרמי צור. שניהם במצב קל עם פגיעת גפיים וראש".

מדובר צה"ל נמסר כי "מחבל דרס ברכבו שלושה חיילים בזמן שביצעו עבודות הנדסה על ציר בין בית אומר לאל ערוב. חייל אחד נפצע באורח בינוני ושני חיילים נוספים נפצעו באורח קל. אחד מחיילי הסיור ירה ונטרל את המחבל. החיילים פונו להמשך קבלת טיפול רפואי בבית חולים".

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן הגיב לפיגוע ואמר כי "אנחנו נמצאים על הציר המרכזי, ציר 60 שבו נוסעים אלפי יהודים מידי יום. מדובר כאן בפיגוע חבלני חמור מאוד שמתווסף לרצף של אירועי תקיפה נגד ישראלים. אנחנו דורשים מהממשלה ומכוחות הביטחון להחזיר את השקט ואת הבטחון לתושבי האזור וכמובן מחזקים את ידי חיילי צה"ל שעושים כאן לילות כימים למען ביטחון התושבים וביטחון האזור. אנחנו כאן נהיה חזקים ונפתח את ההתיישבות גם בגוש עציון ואויבנו לא יצליחו לחבל בכך".