משרד הבריאות מודיע כי ביום שישי האחרון נסע תינוק חולה חצבת באוטובוס אגד 498 מאופקים לבני ברק וחזרה במוצ"ש בשעה 22:30. בנוסעי האוטובוס שאינם מחוסנים בשתי מנות נגד חצבת מתבקשים לברר את הצורך בקבלת חיסון נגד חצבת

משרד הבריאות מודיע כי ביום שישי 23/11 בשעה 12:40 באוטובוס אגד 498 מאופקים לבני ברק וחזרה במוצ"ש 24/11, 22:30, קו אגד 498 מבני ברק לאופקים, היה תינוק בן ארבעה חודשים חולה חצבת.
 
בנוסעי האוטובוס שאינם מחוסנים בשתי מנות נגד חצבת מוזמנים לפנות ללשכת הבריאות הקרובה ביותר למקום מגוריהם על מנת לברר את הצורך בקבלת חיסון נגד חצבת.

הבוקר התקיים דיון בנושא בועדה לביקורת המדינה בו אמר סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן כי "מאז התפרצות המחלה יש אחוז גבוה של לא מחוסנים. במגזר הערבי ובמגזר החרדי גילינו אחוזים גבוהים של לא מחוסנים. פניתי לרבנים והצלחנו בעזרת הרבנים להביא למספר גדול של מחוסנים…לגבי המגזר הערבי, אני פונה לחברי הכנסת הערבים שישפיעו על הציבור שלהם". ליצמן הביע תמיכה בחוק שיטיל סנקציות על הורים שימנעו מחיסון ילדיהם. "אני רוצה להעביר את החוק הזה במהירות", אמר.

על פי נתוני המשרד, דווח על 2,040 חולים בחצבת בישראל. קבוצת הגיל שבה אותרו הכי הרבה חולים היא פעטות בני שנה עד ארבע. בקבוצה זו יש 614 חולים, בקרב בני 5-9 דווח על 399 חולים, בקרב בני 10-19 דווח על 265 חולים ובקרב בני 60 ומעלה דווח רק על 17 חולים.

מספר החולים הגבוה ביותר נרשם באזור ירושלים, עם 1,304 חולים מאז מרץ, באזור צפת דווח על 234 חולים ובאזור תל אביב דווח על 171 חולים. לפני כחודש נפטרה תינוקת בת שנה וחצי משכונת מאה שערים בירושלים לאחר שהוריה לא חיסנו אותה והיא נדבקה בחצבת ומתה.

בעקבות התפרצות החצבת בישראל, ובעיקר באזור ירושלים, האריכו בשבועות האחרונים את שעות פתיחת תחנות טיפת חלב בבירה כדי לאפשר להורים להגיע ולחסן את ילדיהם. לפי המשרד, המצבע העלה עד כה את שיעור ההתחסנות ב"כיסים" הלא מחוסנים מ-55 אחוזים ליותר מ-80 אחוזי התחסנות.

רבנים וגדולי ישראל פרסמו קריאה ופסק הלכה כי יש להתחסן מפי מצוות ונשמרתם מאוד לנפשותיכם.