בריכוזי חסידות סאטמר ברחבי העולם יציינו השבוע את 'יום ההצלה - כ"א כסלו', יום שבו ניצל מנהיג ומייסד החסידות כ"ק האדמו"ר בעל ה'ויואל משה' מסאטמר זי"ע מצפרני הנאצים • רבבות החסידים ישתתפו במעמד הענק והמסורתי בוויליאמסבורג

ביום חמישי הקרוב יציינו בכל ריכוזי חסידות סאטמר ברחבי העולם את 'יום ההצלה – כ"א כסלו', יום שבו ניצל רבם ומנהיגם, כ"ק האדמו"ר בעל ה'ויואל משה' מסאטמר זי"ע, מצפרני הנאצים כאשר חצה ברכבת את גבול שווייץ, יסד את קהילתו והקים מחדש את היהדות החרדית בארה"ב.

כמידי שנה ושנה, גם הפעם יציינו החסידים את היום במעמדים גדולים מרשימים מתוך שבח והודיה לה'.

המעמד המרכזי של החסידות ייערך השנה בראשות כ"ק מרן האדמו"ר מסאטמר שליט"א במתחם הענק 'נ.י. סטעיט ארמארי', שבפאתי שכונת וויליאמסבורג בברוקלין, בהשתתפות רבבות חסידים ואנשי מעשה. האירוע ישולב במגבית למען מוסדות הקהילה בוויליאמסבורג.

את המשא המרכזי במעמד ישא האדמו"ר, במהלכו צפוי להמשיך ולפרוס את משנתו הברורה בעניין גיוס בני הישיבות בארץ הקודש, ולזעוק זעקה גדולה ומרה במסגרת המאבק הבלתי מתפשר בגזירה המרחפת על עולם התורה והישיבות, אותו הוא מוביל.

האדמו"ר מסאטמר

נואם הכבוד במעמד יהיה כ"ק האדמו"ר מסאסוב שליט"א, המבקר בימים אלו בניו יורק, שכובד על ידי האדמו"ר בכיבוד המיוחד שעה שביקר היום (שני) במעונו בווליאמסבורג.

על החלק האומנותי של האירוע יופקדו הקלידן רבי מאיר אדלר מישראל, לצד הזמר רבי יששכר גוטמן, מחסידי סאטמר, שינעים בקולו כשמלווים אותו מקהלת 'לב וויסעס', תחת שרביטו של אבא ברקוביץ', ומקהלת הילדים הידועה 'פרחי שיר ושבח', בניצוחו של רבי חיים מאיר פליגמן.

גם בישראל ייערכו מעמדים מיוחדים לרגל יום ההצלה של האדמו"ר זי"ע. בקהילת סאטמר בירושלים יתקיים האירוע המרכזי בשילוב מגבית למען המוסדות באולמי 'האצולה' בשכונת תלפיות בעיר, בהשתתפות מאות מבני הקהילה. את המעמד יפארו בנוכחותם רבני בד"צ העדה החרדית, ובראשם מרן הגאב"ד, הגר"ט וייס שליט"א.

באולמי 'ניצת הרימון' בבני ברק יתקיים המעמד לבני הקהילה בעיר, במהלכו אף יציינו עשור לייסוד הקהילה.

בבית שמש תיערך סעודת ההודאה בבית המדרש של החסידות בעיר.

בקהילת סאטמר בלונדון ייערך מעמד גדול בשילוב מגבית למען תלמוד התורה של הקהילה באולם 'מרידיון גרנד' בעיר, בהשתתפות רבני העיר ומאות מבני הקהילה.